“Невдячні діти”: найбільша помилка батьків у тому, що…

Діти повинні батьків цінувати, поважати, слухати, допомагати, добре вчитися, виправдовувати очікування, а як стануть дорослими - підтримувати матеріально. Чому ж вони виростають невдячними?

“Я часто чую від батьків, що дитина їм винна (від своїх у тому числі), – каже психологиня Тетяна Кабіцька. – Не менш часто чую від дітей, які подорослішали, що на думку батьків – вони їм винні”. Фахівець пояснює у статті, хто що кому винен і як має повернути свій “борг”.

“Список того, що повинна дитина, складається з багатьох пунктів:

  • цінувати,
  • допомагати,
  • поважати,
  • бути уважною до потреб батьків і задовольняти їх,
  • слухатися,
  • вчитися на відмінно,
  • виправдовувати очікування,
  • піклуватися,
  • шкодувати…

А як виросте, має допомагати (а ще краще забезпечувати всім необхідним) матеріально, фізично, морально. Вибираючи між своїми потребами та бажаннями, та батьківськими – вибирати батьківські. За першим дзвінком кидати все і мчати на допомогу.

При цьому далеко не всі батьки розуміють, що перш ніж зібрати врожай, потрібно посіяти зерно, дати прорости. Що деякі їхні очікування виправдати неможливо. Що є закони, за якими тече енергія в дитячо-батьківських стосунках.

Як же соромно і прикро, що я виховала таких дітей!

Що повинні діти

Трапляється так, що батьки вважають, що дитина поверне їм стільки ж сил, часу, витраченої енергії, скільки вони вклали в її виховання. У дитячо-батьківських стосунках закон балансу не працює. І це не говорить про те, що діти невдячні, як це часто приписується старшим поколінням.

Чому так відбувається? Все просто. Рішення про народження дитини батьки приймають самостійно та добровільно. І це означає, що після появи вони автоматично беруть на себе відповідальність за розвиток, виховання, становлення дитини. Дитина своєю чергою виросте, одружиться, заведе дітей і вкладатиме всі сили вже у свою власну сім’ю. У тому числі у виховання та розвиток своїх дітей.

Жодної відповідальності за старше покоління дитина не несе.

Про жінок і те, як ми неправильно виховуємо дочок

Що повинні батьки

Змалку дитині ще належить навчитися усвідомлювати свої потреби, позначати особисті межі, поважати себе саму та інших, говорити «ні», не відчуваючи при цьому почуття провини, висловлювати свою думку і озвучувати бажання (відрізняти свої від нав’язаних), зрозуміти, що для неї цінно, бути у злагоді з собою, любити і дбати про близьких. Навчити цього – безпосередній обов’язок батьків.

Тільки вміючи це, ставши дорослою, дитина захоче і допомагати, і виявляти тепло до батьків. Якщо вона цього не змогла навчитися – результат очевидний. Як мінімум, дивно вимагати від людини те, чого в неї немає (чого її не навчили).

Ставлення дитини до батьків безпосередньо залежить від того, як батьки вибудовували з нею стосунки весь період виховання (від моменту народження до 16 років).

Але навіть якщо стосунки були вибудовані конструктивно, дитина не зможе виправдати всіх батьківських очікувань і не повинна їм відповідати. Повертати борг за своє виховання, начебто вона взяла своє життя у кредит, дитина не повинна”.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook