Відпочинок Сім'я

Неймовірна Україна: Буковинські водоспади

Екскурсія на Буковинські водоспади – подорож у інший вимір. Лише за день можна відвідати найкрасивіші місця Карпат і побачити сім різних водоспадів, які змагались за звання одного із семи чудес України.  

7 різних водоспадів, 7 різних настроїв, 7 унікальних ландшафтів. Ворота, Ковбер, Нижній Гук, Середній Гук, Великий Гук, Верхній Гук і Сич – у кожного своя потужність, свої обриси та своя особлива історія. Пропонуємо поринути в казкову легенду разом з нами!

Буковинські водоспади» посіли 9 місце в конкурсі «7 чудес України», тому подивитися на це диво природи – треба вже обов’язково. Навколо цієї гідрологічної пам’ятки активно розвивається екотуризм. Особливо естетичне враження цей каскад справляє на весні, коли води стає більше і водоспад стрімко та бурхливо рухається вниз.

Буковинські (смугарські) водоспади – мальовнича мандрівка у ...

Дорога

Доїхати до водоспадів на авто можна, але проблематично. Причина цього – дощі та повені, що часто розмивають та завалюють дороги. Головне доїхати до м. Путила, а звідти до с. Розтоки. Можна їхати до Путила від Вижниці (райцентр, Чернівецька область). Можна їхати до Путила з Заболотіва чи Косіва Івано-Франківської області. Можна їхати до Путила з Чернівців через Вижницю – с. Кути – міст через Черемош – вліво на Путилу. Радять їздити тут асфальтовою дорогою. Інший варіант шляху: треба доїхати до хутора Бедіїїв , сюди веде дорога Чернівці –Вижниця – Путила, а потім біля знаку с. Розтоки звертаєш ліворуч, їдеш вже тоді грунтовою дорогою бл. 200 м до водоспадів.

Буковинські водоспади | 7 чудес України

Водоспад Ковбер – найширший із семи. Кажуть, що він названий на честь заможного пана, який колись спорудив млин посеред Карпат.

За 200 метрів – наступний красень, вертикальний водоспад Сич. Він виріс аж на 10 метрів у висоту, а свою назву отримав від особливого звучання-сичання. Подейкують, що кожному гостю він нашіптує свою легенду.

Буковинські водоспади та Соколине Око (Буковина), 1 день ...

Водоспад Ворота направду нагадує браму і, щоб потрапити далі, необхідно скористатись спеціальними дерев’яними сходами.

Вже за 250 м знаходиться Середній Гук, який має аж три каскади спаду води. За народним переказом, вода у цьому водоспаді є цілющою, а його обриси декому нагадують дівчину у білому вбранні.

Буковинські водоспади | 7 чудес України

Фінальні 500 м і нарешті ми опиняємось біля найгарнішого водоспаду Буковини. Ось він, Великий Гук, простягся аж на 19 м угору!

Водоспад Великий Гук

Дата публікації: 21.07.2020 img Поділитися