Вишневі кісточки справжній скарб!
У кісточках вишні, як і в кісточках персика, сливи, абрикоси, яблука, черешні міститься деяка кількість амігдаліну. Саме цей глікозид надає їм гіркий смак.
Під дією шлункового соку відбувається розпад амігдаліну на глюкозу і синильну кислоту. Остання обумовлює токсичність ядерець вишні. У процентному співвідношенні від ваги насіння міститься 3 %, абрикосі 1,5 %, персику 2,5 %, вишні 0,9 % токсичної речовини.
Але якщо є вишні з кісточками і при цьому кісточка не розламана, то синильна кислота не потрапить в організм людини: в шлунку кісточка вишні не зможе перетравитися, синильна кислота не буде виділятися, а кісточка вишні просто вийде практично цілою з організму природним шляхом.
Більшість людей дотримуються думки, що небезпечна для організму синильна кислота міститься у вишневих кісточках постійно, незалежно від того, свіжа ягода або зварена в варення або компоті. Вчені провели ряд досліджень, в результаті яких було доведено протилежне.
Зміст синильної кислоти було перевірено в компоті і в настоянці, приготованих на основі свіжих ягід. У першому випадку небезпечна речовина виявити не вдалося, оскільки приготування компоту вимагає кип’ятіння. В настоянці ж синильна кислота міститься в значних кількостях.
©
Таким чином, вишневі кісточки безпечні для організму, якщо вони знаходяться в варенні або компоті. Пояснюється це тим, що під дією високої температури (понад 75 градусів) амігдалін руйнується і синильна кислота не утворюється.
Кісточки вишні проти раку: міф чи реальність
Амігдалін, відомий також як вітамін В17, або лаетраль, має й інші цікаві властивості. Він став предметом гострих суперечок і відкритої війни ще 20 років тому, коли деякі з провідних учених світу оголосили, що при вживанні амігдаліну на 100 відсотків застраховані від ризику розвитку раку.
©
Однак результати проведених досліджень не підтвердили висновок про позитивний ефект вітаміну В17 при лікуванні ракових захворювань.
Більш того, в даний час американська організація FDA (Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів) офіційно заборонила будь-яке використання препаратів на основі амігдаліну через їх високу токсичність для людини.
Здавалося б, такий експертний висновок повинно було поставити остаточну крапку в гучній історії з вітаміном В17, але не тут-то було. Представники нетрадиційної медицини поспішили оголосити про змову фармацевтичних компаній, які навмисно приховують від громадськості всю правду про чудодійний препарат від раку.
Ефективність лікувальних властивостей вітаміну В17 достовірно не доведено. Вірити чи не вірити представникам альтернативної медицини — це справа особиста, але не слід при цьому забувати про можливий ризик для здоров’я.
Користь вишневих кісточок
Народні цілителі застосовують препарати, виготовлені на основі вишневих кісточок, для лікування різних захворювань. Створені за старовинними рецептами, вони мають протизапальну, відновлювальну і сечогінну дією, що дозволяє рекомендувати їх людям, які страждають патологіями органів сечовидільної системи та порушенням обмінних процесів.
Користь кісточок вишні неоціненна при деяких патологіях.
Хвороби, при яких допомагають кісточки вишні
- Подагра
- Анемія
- Нирковокам’яна хвороба
- Захворювання суглобів
- Цукровий діабет
- Пневмонія
- Авітаміноз
Чим корисна олія з вишневих кісточок
З вишневих кісточок готують цілющу олію. В її складі багато вітамінів і мінеральних речовин, які позитивно впливають на стан шкіри.
Одним з переваг олії з вишневих кісточок є наявність в ньому элеостеаринової поліненасищенної кислоти, яка при попаданні на поверхню шкіри створює захисний бар’єр, що знижує негативний вплив на неї ультрафіолетових променів.
При прийомі всередину олія запобігає накопиченню холестерину в крові, що, в свою чергу, дозволяє нормалізувати функціонування серцево-судинної системи. Крім цього, вона показана при цукровому діабеті, пневмонії, застуді, грипі, подагрі, а також при порушенні роботи печінки, шлунка, кишківника.
Завдяки присутності в складі вишневої олії заліза, фолієвої кислоти, кумарину і оксикумарину, вона допомагає поліпшити склад крові при анемії.
Настій ядер кісточок вишні при діареї
Потрібно 5 г ядер кісточок вишні, 200 мл води. Стовчені ядра вишневих кісточок залий окропом, настоювати протягом 15 хвилин, потім процідити. Готовий настій пий по 10 мл 3 рази на день.
Настій ядер кісточок вишні і лепехи при подагрі
Потрібно 30 г ядер кісточок вишні, 200 г трави аїру, 3 л води. Висушену і подрібнену траву аїру з’єднай з потовченими в дрібну крихту ядрами кісточок вишні.
Все перемішайте, залийте окропом, залиште на 10-15 хвилин, після чого процідити через часте сито. Отриманий склад використовуй для ножних ванн. Процедуру проводь щодня.
Настій ядер кісточок вишні і фенхелю при нирковокам’яній хворобі
Візьми 10 г ядер кісточок вишні, 1 г насіння фенхелю, 500 мл води. Стовчені ядра кісточок вишні змішай з розтертими в порошок насінням фенхеля, залий окропом і настоювати протягом 30 хвилин.
Готовий настій процідити через сито. Отриманий засіб пий по 10-20 мл 3-4 рази на день.
Для зміцнення імунітету досить робити щоденний масаж стоп з допомогою вишневих кісточок. Для цього їх треба розсипати на рушник, попередньо постеленому на підлозі, і походити по ним протягом 10 хвилин. Така «доріжка здоров’я» буде корисна і дорослим, і дітям, часто страждають простудними захворюваннями.