Не тільки кактуси: 15 кімнатних рослин, які можна поливати раз на місяць

Якщо ви забуваєте поливати кімнатні рослини або подовгу не буваєте вдома, ви можете вирощувати не тільки кактуси. Деякі рослини можна поливати лише раз на місяць!

Кімнатні рослини потребують регулярного поливу. Однак, є такі, яким потрібна мінімальна кількість води. Вони можуть виживати 15-30 днів без води! Якщо ви подовгу не буваєте вдома або просто забуваєте своєчасно поливати рослини, але хочете, щоб вдома було зелено, – ця публікація стане вам у пригоді.  Ми розповімо про 15 кімнатних рослин, які не потребують частого поливу. Їх можна поливати раз на місяць.

Кімнатні рослини, які не потрібно часто поливати

Фікус каучуконосний

Фікус каучуконосний

Фікус каучуконосний швидко росте, любить яскраве, але розсіяне сонячне світло. Полив один раз на 15 днів є оптимальним. Восени та взимку можна поливати один раз на місяць. Оптимальна температура для вирощування 18-25 градусів.

Сансевієрія

Сансевієрія (Щучий хвіст, Тещин язик)

Сансевієрія не люблять зайвої вологи. Поливайте тільки коли грудка ґрунту повністю висохне. Зазвичай їх потрібно поливати приблизно раз на 10 днів, але вони проживуть місяць (іноді більше!), якщо не поллєте.

Заміокулькас

Заміокулькас

Заміокулькас потрібно поливати раз на 2-3 тижня. Ця посухостійка кімнатна рослина найкраще почувається при яскравому світлі, але вона добре зносить слабо освітлені місця. Повільно росте, але досягає 90 см у висоту та ширину.

Філодендрон

Філодендрон

Філодендрони зазвичай бувають спадаючими або вертикальними. Їм подобається залишатися трохи сухими тривалий час, але краще перевіряти ґрунт раз на 10 днів. Рослина добре росте за температури 20-25 ºC. Віддає перевагу розсіяному світлу. Може обходитися без поливу кілька тижнів і більше. 

Юка

Юка

Ця приваблива рослина підходить для початківців-квітникарів через невибагливість. Батьківщиною юки є пустеля, тому дайте горщику майже повністю висохнути, перш ніж поливати.

Ехеверія

Ехеверія

Ехеверія, як і інші сукуленти, утримує воду у своєму листі, тому вона може тижнями обходитися без поливу. Перезволоження призводить до того, що листя стає м’яким і опадає. Влітку їй потрібно 20-27 градусів, а взимку температура має бути 10-15 градусів. Віддає перевагу південному або південно-східному підвіконню.

Хавортія

Хавортія

Хавортія посухостійка, як і більшість сукулентів, тому поливайте її кожні 2-3 тижні за необхідності. Найкраще почувається при яскравому світлі і любить, щоб ґрунт у горщику трохи підсихав між поливами.

Аглаонема

Аглаонема

Аглаонема має форму куща та ефектне листя з червоними, сріблястими або білими акцентами. Любить висихати між поливами, тому потрібно перевіряти ґрунт лише раз на 10 днів або рідше. Абсолютно невибаглива у догляді. Але варто пам’ятати, що рослина отруйна.

Пілея

Пілея

Пілея має чарівне листя у формі монет, яке, на думку деяких людей, схоже на літаючі тарілки. Її потрібно поливати лише тоді, коли верхні 75% об’єму горщика висохнуть.

Бромелія

Бромелія

У листі бромелії є судини для води у вигляді лійок, іноді додавайте в центр розетки кілька столових ложок води. Повноцінний полив потрібен раз на 2-3 тижні.

Ноліна 

Ноліна 

Завдяки своєму товстому, схожому на стовбур стеблу, ця пальма може зберігати вологу протягом тривалого часу, тому вона легко зносить один або два пропущені поливи. Ноліна потребує поливу кожні кілька тижнів у теплу пору року, а взимку – раз на 3-4 тижні. Рослина зносить слабке чи яскраве освітлення. У дорослому стані може досягати 3 метрів заввишки.

Сагова пальма (цикас)

Сагова пальма (цикас)

Це стійка кімнатна рослина, яку легко доглядати і яка надає нотку тропіків будь-якому приміщенню. На дорослій рослині шкірясте темно-зелене листя може досягати 90 см у довжину. Сагові пальми люблять добре дренований ґрунт, тому, якщо ви забудете полити цю рослину, вона не загине, а ось надмірний полив може її вбити.

Аспідистра 

Аспідистра 

Якщо раніше ви з усіх сил намагалися зберегти рослини живими, то ця стійка кімнатна рослина навпаки витримає навіть зневажливе ставлення, адже вона добре зреносить слабке освітлення, низьку вологість і нечасті поливи. У неї широке темно-зелене листя, а у деяких сортів строкате листя. Як правило, аспідистри досягають розмірів близько 60 см у висоту та ширину.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook