Не тільки для краси: що лікують анемони

А ви знали, що анемони мають лікувальні властивості? Тільки вживають їх обережно, чітко дотримуючись дозування, бо ця рослина отруйна! Навіть просто після збирання квітів треба мити руки!
Про властивості анемони розповідає у своєму блозі народний цілитель Сергій Вдович.
Анемона дібровна є одним з перших вісників близької весни. Як тільки на деревах з’являються перші бруньки, під голими гілками листяних дерев і на узліссях ялинників починають квітнути маленькі білосніжні квітки. Це – анемона дібровна.
Анемона дібровна (Anemone nemorosa) – це трав’яниста багаторічна рослина, яка належить до родини жовтецевих. Стебло розсіяне, прямостояче, опушене, висотою 10-25 см. Прикореневих листків зазвичай немає або може бути один листок. Листя на стеблах коротке черешкове, зібране в кільця по 3 листки. Квіти анемони дібровної блідо-рожеві або білі, середнього розміру, шириною 2-3 см, мають 6 пелюсток, іноді можуть бути насиченого рожевого відтінку. Цвіте ця лікарська рослина з квітня по травень, її плоди – сім’янки.
Анемона дібровна зустрічається в широких листяних лісах, на галявинах та узліссях Лісостепу та Західного Полісся.
Заготовляю цю рослину під час цвітіння. У лікувальних цілях застосовую листя, стебла та квіти. Анемона відноситься до неофіційних лікарських рослин.
Надземна частина цієї рослини містить хелідонову кислоту, сапоніни та протоанемонін.
У народній медицині застосовують анемону дібровну у вигляді настою для внутрішнього вживання. Як свідчить практика, настій з цієї рослини допомагає при лікуванні пневмонії, серцевих захворювань, болі в шлунку, гарячки, а також, як абортивний засіб. Зовнішньо настій з анемони дібровної використовують для лікування подагри, ревматизму та дерматозів. Застосовую цю рослину у сумішах для спринцювання.
Анемона має потогінний, діуретичний та седативний вплив на організм людини. Не надаю рецептів та доз при лікуванні захворювань анемоною тому, що ця рослина отруйна! Застосовувати її слід дуже обережно, дотримуючись дозування! Після збору цієї рослини, обов’язково треба помити руки!

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook