Науково-медична інформація: де знайти авторитетні джерела інформації в сфері медицини?

Не знаєте, де знайти авторитетні джерела інформації в сфері медицини? Прочитайте цю статтю!

Медицина – та царина, яка вимагає реально перевіреної інформації, адже від якості наданих послуг залежить, без перебільшення, життя та здоров’я пацієнта. Тому вкрай важливо, аби джерелами інформації для практикуючого медичного працівника виступали лише авторитетні ресурси. Серед великою кількості популярних порталів можна виділити Медзнат (посилання на сайт ресурсу: https://medznat.com.ua). На ньому багато корисної та свіжої інформації.

Особисті блоги лікарів можуть бути такими надійними джерелами – але тут все залежить від професіоналізму конкретного фахівця. Сайти медичних клінік та центрів теж можуть бути корисними. З іншого боку, є кілька ресурсів, яким дійсно можна довіряти, коли йдеться про пошук інформації на медичну тему.

Особливості пошуку інформації на медичну тему

Мова міжнародного спілкування у світі медицини – англійська. Тож більшість наукових джерел для медиків в інтернеті – це саме англомовні ресурси. До них належать такі сайти:

  •     British Medical Journal – одне з найбільш авторитетних видань, які можна знайти у інформаційному просторі. Користується репутацією надійного джерела інформації на різноманітні медичні теми, а крім того ще й має власні навчальні курси, доступні українцям. Журнал буде цікавий як медикам-початківцям, так і досвідченим практикам, що хочуть бути у курсі останніх новин і мати доступ до найбільш перевіреної та надійної інформації.
  •     News Medical – надійний ресурс, який містить чималий пласт довідкової інформації. Крім того, цей сайт має також окрему рубрику, в якій поважні діячі у сфері медицини діляться своїми думками та висновками на актуальні теми, роблять різноманітні огляди та діляться досвідом.
  •     Medscape – досить великий ресурс, що містить різноманітну інформацію на медичну тему. Крім довідкових даних є також рубрика, присвячена новинам, навчальним матеріалам тощо. Для доступу до всього різноманіття даних необхідно лише зареєструватися. Це не займає багато часу і є безкоштовною процедурою.
  •     Epocrates – вузькопрофільний ресурс, який є, фактично, величезною базою даних. У ньому можна знайти як інформацію про різноманітні препарати, так і дані по нозології тощо.

Користування цими сайтами вимагає від лікаря досить впевненого володіння англійською мовою. Водночас доступ до цієї інформації є безкоштовним і постійним, що цінно саме по собі.

Надійні джерела інформації про медицину серед українських сайтів

Однозначно авторитетними ресурсами, присвяченими медицині, які є саме в україномовному інтернет-сегменті можна назвати, наприклад, сайт Міністерства Охорони здоров’я України. Інше надійне джерело – INgenius, де, крім статей на різні теми медичної сфери, є також підбірки джерел інформації. Популярними стають також MedZnat та Український медичний портал – обидва ресурси є надійними і поступово нарощують число прихильників серед кваліфікованих лікарів.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook