У сезон слив я печу такий пиріг майже кожного тижня. Він дуже простий, смачний, з доступних продуктів. Колись випробувала цей рецепт пирога і користуюся ним вже багато років. Печу зі сливами, вишнями, яблуками, горіхами, кокосовою стружкою.
Рецепт пирога передбачає додавання кефіру. Але я робила і на кисляку – різниці не помітила. А замість олії можна додавати розтоплений маргарин або масло. Замість трьох яєць додавала два – і пиріг був такий самий! Завжди виходить гарний пишний і смачний пиріг. Його можна їсти і теплим, і холодним. Щоправда, на наступний день він у нас рідко залишається – з’їдаємо пиріг практично одразу!
“Лінивий” рецепт пирога на кефірі
- Форма 27Х37 см (можна меншу форму або зробити 1,5 порції, тоді пиріг буде вищий, хоча невисокий теж смачний).
- 1 скл. кефіру або кислого молока, 3 яйця, 0,7-1 скл. цукру, 0,7 скл. олії, 2 скл. борошна, 1,5 ч. ложки розпушувача, сливи (половинки без кісточок; можна брати вишні, яблука, груші).
- Усе міряти однаковою склянкою: або 200 мл, або 250 мл.
Яйця збити з цукром до пишності на максимальних обертах міксера. Маса має стати пишною, побіліти. Зменшити оберти, додати кефір (або кисле молоко), олію (або охололий розтоплений маргарин), збити до поєднання, додати борошно з розпушувачем, збити. Я додаю ще ванільний екстракт.
Вилити у форму, застелену пергаментом, викласти зверху сливи розрізом догори. Якщо сливи несолодкі, кожну зверху варто присипати цукром. Випікати близько 40-50 хв при 170 ОС. Готовий пиріг можна посипати цукровою пудрою. Виходить пишний і дуже ніжний пиріг, солодкий, але з кислинкою.
Такий пиріг смачний і теплим, і коли охолоне на наступний день. Він красиво ріжеться на порційні тістечка, тому підходить як на повсякдень до чаю, так і не соромно ним пригостити гостей під час святкового застілля.
Рецепт і фото Інни Семенюк
Також рекомендуємо спробувати інший рецепт пирога зі сливами:
- Пиріг зі сливами. Усе, як люблю: тоненьке тісто і багато начинки
- Легендарний сливовий пиріг за рецептом з газети “The New York Times“