Міфи і правда про плоскостопість та ортопедичне взуття

Багато батьків впевнені, що плоскостопість у дітей – це проблема, яку потрібно лікувати, і допоможе у цьому використовування ортопедичного взуття. Але чи справді це так?

На запитання, які хвилюють багатьох батьків, відповідає лікар-ортопед Володимир Гітуляр, – розповідає «Район здорової людини».

Плоскостопість у дітей – це норма?

– До трьох років більшість дітей плоскостопі, а далі вже диференціюють конкретно. Стопа у дітей формується до трирічного віку природнім шляхом. Після цього вже точно можна визначити наявність елементів плоскостопій. А от клишоногість лікувати треба від народження, бо воно дуже тривале. А плоскостопість теж лікується вправами.

 Чи потрібне взуття із жорстким задником та невеликим каблучком дитині з плоскостопістю?

– Ні, звичайно. Це не обов’язково. Дитина має ходити в тому, в чому її зручно.

Для профілактики плоскостопості дитині варто купувати ортопедичне взуття?

– Ні. На черевички сподіватися не треба.

Чи потрібно кожному використовувати ортопедичні устілки?

– Взагалі взуття повинне бути з певним підвищенням на стопі, що сприяє її нормальному формуванню. Устілки – не радикальний метод лікування, лише профілактичний захід.

Плоскостопість викликає носіння підборів?

– Підбори заввишки від 3 до 5 сантиметрів шкоди не принесуть. Надзвичайно високі уже розтоптують стопу, але це скоріше призводить до відхилення пальця на зовні.

Стопа псується від ходіння рівною поверхнею?

– Корисно ходити по пісочку, камінцях, горбистій поверхні. Подразнюючи рефлекторні зони, ми призводимо до їх кращого розвитку. Тому дітям корисно ходити босим.

Повну версію інтерв’ю у вигляді подкасту можна почути тут:

 

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook