Що потрібно їсти для покращення пам’яті
Важливо їсти продукти з високим вмістом антиоксидантів, білків та жирів. Погане харчування робить людину більш вразливою до психічних розладів, а також дегенеративних захворювань нервової системи.
Дуже важливо споживати різноманітну їжу, а також їсти 4 або 5 разів на день, не пропускаючи прийоми їжі, і пити більше рідини. Але, перш за все, корисно додати до свого раціону їжу, яка містить:
- Омега-3. Це поліненасичені жири, яких потребує організм, але не може виробляти. І саме вони підтримують хорошу пам’ять. Вони працюють як захисний шар на мембранах клітин мозку. Омега-3 містять такі продукти: форель, сардини, тунець, молюски, горіхи, соєвий соус, олії.
- Антиоксиданти відповідають за зменшення шкоди, яку викликає окислення клітин, і допомагають покращити концентрацію. Організм може виробляти антиоксиданти, але краще збагатити ними раціон. Антиоксиданти містять такі продукти: ягоди, броколі, горіхи, зелений чай, часник, морква.
- Вітамін Е належить до групи жиророзчинних вітамінів, які допомагають протидіяти окисному стресу. Продукти, які містять вітамін Е і можуть покращити пам’ять, це: арахіс, помідори, спаржа, ківі, гарбуз.
- Поліфеноли – це сполуки, які мають антиоксидантний ефект. Вони містяться в рослинах. Поліфеноли містять такі продукти: малина, вишня, зелений чай, виноград.
- Вітамін В допомагає знизити ризик серцевих захворювань і сприяє виробленню нових клітин, в тому числі нейронів. Дефіцит вітаміну В може призвести до тривожності, нервових розладів і втрати пам’яті. Продукти, які містять вітамін B, це: мигдаль, мангольд, шпинат, капуста, фундук, авокадо
Які продукти шкодять вашій пам’яті
Якщо ви хочете зберегти пам’ять і допомогти організму протистояти іншим захворюванням, від деяких продуктів варто відмовитися:
- Цукор, біле борошно, білий рис впливають на нервову систему та можуть викликати гіперактивність.
- Насичені жири негативно впливають на пам’ять та уповільнюють травлення.
- Оброблені продукти поступово впливають на вашу здатність розуміти і планувати, а також на пам’ять.
Також слід внести зміни у звичний спосіб життя, який допоможе організму загалом краще функціонувати, покращить самопочуття.
- Робіть фізичні вправи, принаймні 30 хвилин 3 рази на тиждень.
- Стежте за тиском і рівнем холестерину.
- Будьте обережні, щоб не набирати вагу.
- Гуляйте і проводьте час з друзями. Частіше бувайте на природі, на свіжому повітрі.
- Спіть принаймні 8 годин на добу. Це допоможе зберегти вашу нервову систему в рівновазі.
- Пийте щонайменше 8 склянок води на день.