імбирні пряники

М’які імбирні пряники з начинкою – це щось надзвичайне!

За цим рецептом можна робити і класичні пряники, без начинки. Але м'які імбирні пряники з повидлом або джемом - це щось! Можуть зберігатися 2-3 тижні.

Імбирні пряники з начинкою – це надзвичайно смачно! За цим рецептом можна робити і класичні, без начинки. Але з повидлом або джемом – це щось! В основі – рецепт тіста до старопольського пєрніка. З цієї порції вийшло 33 пряника з начинкою. Якщо без начинки, то 60-70, залежить від розміру форми. Пряники неймовірно ароматні та м’які.

Імбирні пряники з начинкою

  • 170 г натурального меду, 100 г цукру, 80 г масла, цедра 1/2 апельсина, 330 г борошна (не більше), 1 яйце, 1 ч. ложка соди, 40 г молока, дрібка солі, 2 ст. ложки прянощів для пряників (кориця, кардамон, імбир, мускатний горіх, бадьян – змішати все або купити вже готову суміш для пряників/печива).
У черпачку нагріти мед, цукор та масло, довести до кипіння (не кип’ятити), помішуючи, поки цукор повністю не розчиниться. Залишити охолонути до кімнатної температури. В охолоджену масу додати прянощі, цедру, розчинену в молоці соду, яйця, сіль, розмішати та поступово додати борошно просіяне. Ретельно вимішати тісто ложкою (має бути липке, борошна більше не давати). Тісто густе та в’язке, ложкою важко вимішується, ніч постоїть та буде добре, щільне, борошна більше не давати. Краще дати на стіл при розкачувані.
Залишити на ніч відпочивати у холоді (обов’язково вкрити). Я тісто витримала ніч, а не 4 тижні, як витримують для пєрніка (результат чудовий, я задоволена).

Приготування пряників

Вранці вийняти і залишити зігрітися, бо воно буде дуже щільне (я нагріваю духовку до 30-40 ОС, виключаю та залишаю тісто зігрітися в закритій посуді). Розкотити тісто товщиною 2-3 мм, склянкою вирізати кружечки, на кружечки покласти густе повидло або джем, прикрити іншим кружечком, краї акуратно притиснути пальчиками, вирізати пряник меншою формочкою для печива або залишити кругленьким.
  • Найкращі начинки: сливове повидло, леквар, густе абрикосове повидло чи за вашим смаком.
Випікати при 180-200°C близько 10 хвилин (час може бути меншим або більшим залежно від розміру та товщини імбирного печива). Залишити охолоджуватися на решітці.
Покрити глазур’ю, помадкою, прикрасити за смаком та бажанням. Я випікаю при 200°C  7-8 хв. Якщо без начинки, то може і 6 хв, залежить від розміру форми.
Зберігаються довго, 2-3 тижні, в герметично закритій коробочці, а без начинки – то місяць лежать та більше, також в герметично закритій посуді в прохолодному місці. Скажу вам такий секретик: перед вживанням покласти декілька шматочків яблук в посуду з пряниками, тоді вони стають м’якими. Сире тісто також стоїть 4-6 тижнів у прохолодному місці в герметично закритій посудині.
Рецепт і фото Тетяни Петришиної
Радимо також приготувати імбирні пряники за іншими перевіреними рецептами:
  • Імбирні пряники-медяники. Перевірений рецепт медового тіста та айсингу для розпису пряників
  • Медові пряники “миколайчики” за рецептом Дарії Цвек (+ рецепт глазурі)

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook