Сім'я Секрет успіху

Психологи: щасливих сімей дуже мало

Психотерапевт Михайло Литвак розкрив секрет, де шукати чоловіка і чому під нього не можна підлаштовуватися.

Шлюбна статистика набула масштабу катастрофи: число розлучень майже дорівнює кількості шлюбів… Відомий психолог, психотерапевт з 40-річним стажем, кандидат медичних наук і автор 30 книг, присвячених практичній психології, Михайло Литвак, ділиться секретами щасливого сімейного життя, де шукати чоловіка і кого варто обходити стороною.

Він переконаний: багато людей одружуються з різних безглуздих причин, абсолютно не усвідомлюючи головного завдання – будувати сім’ю. Звідси всі проблеми, скандали, зради, розлучення. Лише одиниці розуміють, що стосунки – це непроста, щоденна і наполеглива праця, але це того варте…

В одному інтерв’ю ви сказали, що щасливих сімей немає …

Є. Але мало. Я сам досліджував сім’ї. На 11 тисяч сімей знайшлися три щасливі. Але що найголовніше – тільки щасливі сім’ї – нормальні. Решта – це патологія, співжиття двох нещасних людей.

Чому так багато розлучень? Люди помиляються у виборі партнера?

Це відбувається тому, що люди погано виховані. Їх не навчили думати, не навчили вибирати чоловіка або дружину. Ми проводили опитування: яке з пояснень в любові сподобається більше. Запропоновані були такі варіанти: «Я без тебе жити не можу», «Я тебе ніколи не скривджу», «Давай разом тягнути лямку життя». Так ось, 75% жінок вибрали освідчення «Я без тебе жити не можу». Невже не чути, що це освідчення є характерним для чоловіка-дитини або алкоголіка? А ось справжнє освідчення в коханні «Давай разом тягнути лямку життя» нікому не сподобалося.

Що ж таке взагалі – любов?

Це активна зацікавленість в житті та розвитку об’єкта любові. Ось всі кажуть: нема кого любити. А чи вмієте ви любити? У нас шлюби по суті справи присоска: «Я без тебе жити не можу».

А що відбувається з любов’ю протягом часу, куди вона йде?

Протягом часу любов стає все сильнішою і сильнішою… А якщо її спочатку не було, то стає гірше і гірше.

У чому різниця в сприйнятті шлюбу в чоловіка та в жінки?

Чоловік і жінка сприймають шлюб однаково. Але де ви бачили чоловіків і де ви бачили жінок? У нас є штаноносці та носії спідниць. Так ось, спочатку потрібно стати або чоловіком, або жінкою, а після цього будувати сім’ю. На створення сім’ї має право тільки фізично здоровий, духовно розвинений і матеріально незалежний чоловік. Не майте справи з жебраками непрофесіоналами.

Якщо стосунки почалися з сексу, яке майбутнє їх чекає?

Секс повинен статися потім. А спочатку має бути загальний світогляд. Любов – це не тоді, коли дивляться одне на одного, а тоді, коли дивляться в одну сторону. Канадські дослідники виділили чотири фактори, які роблять сім’ю міцною. Перший – загальний світогляд. Другий – загальні гастрономічні смаки. І тільки на третьому місці секс. На четвертому – бажання гладити один одного. А коли через секс створюється сім’я – нічого хорошого в цьому немає.

Чоловіки часто порівнюють себе з самцями та стверджують, що зради обов’язкові…

Зради виникають через те, що люди помилилися у виборі партнера. Якщо ти помилився та одружився (вийшла заміж) не на тій (не за того), природно, що починає подобатися хтось інший.

Яким жінкам не зраджують?

Фізично здоровим, духовно розвиненим і матеріально незалежним. У наших жінок є три сексуальних розлади: педофілія, зоофілія, мазохізм. По-перше, вони беруть чоловіка не в чоловіки, а на виховання. По-друге, живуть з алкоголіками. А що таке алкоголік? Це тварина. І по-третє – страждають мазохізмом: люблять, коли над ними знущаються.

Якщо жінка фізично здорова, матеріально незалежна, але вже немолода? Чи менше у неї перспектив?

У неї більше перспектив! Це жінка в самому соку. Вона вже відбулася. Їй не потрібен гарнір, їй потрібен біфштекс. 45-50-річна жінка в сексі дасть фору й молодим.

Як на початковому етапі побачень провести розвідку і визначити, «твоя» це людина чи ні?

За спілкуванням, по жестикуляції, за манерою одягатися. Сократ говорив: «Скажи мені що-небудь, я хочу тебе побачити». Вже після кількох фраз можна визначити, хто перед вами й чи збігаєтеся ви за світоглядом.

Чи повинна збігатися у партнерів і сексуальна конституція?

Звичайно. Якщо чоловікові секс потрібен по 50 хвилин три рази в день, а жінці три хвилини раз на місяць – у них нічого не вийде.

Якщо є якісь розбіжності, чи може жінка підлаштуватися під чоловіка або спробувати його перевиховати?

Ні. Треба брати готову продукцію, а не напівфабрикат. Одружуватися повинні зрілі люди. А перевиховати можна тільки одну людину – самого себе. Помилилася – значить, треба розійтися. І шукати іншого.

Де краще шукати?

Тільки на роботі. Коли спостерігаєш за людиною на роботі – бачиш, як він відбувся. Ось ми зараз з вами разом працюємо, і ви можете скласти про мене думку… А на вечорах зустрічей або в нічних клубах – збори брехунів.

Чи змінилися потреби жінок за останній час?

Ніяк не змінилися за останні сто тисяч років.

А як щодо того, що зараз дівчата хочуть заміж саме за статусних чоловіків?

І вірно. Значить, дозрівають. Але треба і самій бути статусною. У нас же, на жаль, у більшості жінок психологія латентної повії: знайти багатого чоловіка, щоб годував. А за це вони планують вести господарство і віддаватися в ліжку. Речі треба називати своїми іменами: це проституція. Однак багато зараз і чоловіків, яких можна назвати латентними альфонсами, які шукають багатих жінок, а самі розвиватися не хочуть.

Але існує теорія, що жінка повинна лише надихати чоловіка, створювати йому комфортні умови, залишаючись в його тіні…

Ви плутаєте чоловіка зі штаноносцем. Чоловікові не потрібно, щоб його надихали. Він сам натхненний від своєї роботи та її результату. Не можна жити заради жінки або заради чоловіка.

А заради дітей?

Тим паче не можна… Діти – це щось ефемерне. Діти, які б не були погані або хороші, все одно в 18-20 років від тебе підуть. Чоловік і жінка ближчі одне одному, а діти – це щось тимчасове. Побічний продукт нашої любові.

В результаті розлучення жінки залишаються з цим «продуктом любові», а чоловіки стверджують, що не хочуть брати заміж жінку з дитиною…

Для чоловіка (а не штаноносця) дитина від першого шлюбу не проблема. Чому? Тому що він готовий все зробити для дитини, аби кохана була поруч. Але коли сама жінка вважає, що дитина – найголовніше в житті, вона ніколи не буде щаслива в шлюбі.

Є думка, що інститут шлюбу відмирає, що майбутнє за альтернативними видами співжиття. Як ви ставитеся до гостьової форми?

Гостьовий шлюб не такий вже й поганий. Буває, люди живуть у цивільному шлюбі нормально. А як тільки зареєструють його – живуть погано.

У чому причина таких змін?

У тому, що людина хоче бути вільною. Формальний шлюб її сковує. Печатка в паспорті нічого не змінює для розумної людини. А для дурня змінює.

ДжерелоПр

Дата публікації: 17.01.2020 img Поділитися