Здоров'я та краса Цікаво

Лікує вино

Пам’ятайте: вино в малих дозах сприяє, а у великих – може нашкодити. Дорослій здоровій людині можна випивати не більш як 100–150 мл вина на добу.

Сучасні дослідження підтверджують користь вина, тому винолікування (енотерапія) стає популярним.

Вино проти кашлю
Настояти на молодому вині по одній частині анісу і кропу та дві частини кореня солодки.

Загальнозміцнювальне вино з коріння шипшини
Промите коріння шипшини нарізати якомога дрібніше і заповнити ними на 1/3 п’ятилітрову банку. Закип’ятити три літри джерельної води, розчинити в ній 1 кг цукру, остудити до 60 градусів. Залити коріння так, щоб до верху банки залишалося 7–8 см. Для прискорення бродіння додати 1 ст. ложку родзинок. Банку закрити гумовою медичної рукавичкою, проколоти палець і поставити в тепле місце (можна біля батареї) на 1,5 –2 місяці. Коли надута рукавичка спаде, а корінці осядуть, вино злити в трилітрову банку, закрити тієї ж рукавичкою і поставити на місяць для дозрівання в темне прохолодне місце. Потім перелити у пляшки. Вживати не більш як 30 г на день. Вино підвищує опірність організму до різних захворювань, тонізує, збагачує вітамінами і мікроелементами. Коріння шипшини потрібно викопувати навесні до розпускання листя або восени після його опадання.

Вино для сердечників (болгарська народна медицина)
При ішемічній хворобі серця рекомендовано 0,5 л кагору проварити 5 хв з 50 г перемеленого насіння кропу, не проціджувати. Пити по 30 г перед їдою, попередньо збовтавши вміст пляшки.

Кровоочисне вино (стародавній рецепт Ібн Сіна)
10–15 г сухої подрібненої трави хвощу польового настояти 1–2 місяці в 1 л білого вина. Пити натщесерце по 10–15 г. Це вино має кровоочисну дію. Можна використовувати його як лосьйон для обличчя.

Протипоказане вживання вина людям з хворобами нирок, печінки, виразкою шлунка та іншими захворюваннями. Перед тим як почати вживати вино з лікувальною метою, проконсультуйтеся з лікарем. Пам’ятайте: вино в малих дозах сприяє, а у великих – може нашкодити. Дорослій здоровій людині можна випивати не більш як 100–150 мл вина на добу.

 

Дата публікації: 10.07.2017 img Поділитися