Здоров'я та краса Сам собі лікар

Лікування раку за кордоном: як вибрати клініку

Сьогодні онкологічний діагноз – не вирок. На ранніх стадіях рак успішно лікується. Важливою умовою для цього є своєчасна і точна діагностика.

Методики боротьби з цієї хворобою в Україні поступаються тим підходам, що застосовуються у країнах ЄС, Ізраїлі, Південній Кореї чи США. Це підтверджується, наприклад, тим, що рівень одужання від онкозахворювань у Ізраїлі та Німеччині перевищує 70%, у той час як в Україні він становить 50%. За кордоном лікування раку має ряд відмінностей від вітчизняних підходів:

  • проведення органозберігаючих операцій;
  • доступ до новітніх методик терапії та хірургії (наприклад, малоінвазивні втручання за допомогою робота-хірурга Да Вінчі);
  • високий рівень технічної оснащеності клінік (обладнання оновлюється раз на 1-3 роки);
  • ефективне медикаментозне лікування (онкологи підбирають його після генетичної діагностики пухлини).

Вибір клініки: на що слід звертати увагу

При підборі медичного центру для лікування раку слід керуватися кількома факторами.

  1. Спеціалізація клініки. Обирайте багатопрофільний госпіталь, в якому працює команда лікарів — клінічний і радіаційний онкологи, онкохірург. У спірних випадках професори проводять консиліуми, на яких затверджують або коригують план лікування.
  2. Оснащеність. Важливо, щоб хірурги видаляли пухлини малотравматичними методами — через розрізи до 2 см за допомогою лапароскопу або робота Да Вінчі. Після такого втручання відновлення проходить вдвічі швидше, ніж після традиційної відкритої операції. Для променевої терапії в клініці повинні бути апарати останнього покоління, які впливають на новоутворення з міліметровою точністю і практично не шкодять здоровим тканинам (наприклад, RapidArc).
  3. Досвід і кваліфікація лікаря, відсоток успішно проведених ним операцій. Важливим орієнтиром є й наукова діяльність (наприклад, авторство в міжнародних посібниках з лікування онкології) і проведення клінічних випробувань.

Потрібно враховувати і стадію захворювання. Якщо людина звернулася на ранньому етапі хвороби, лікування буде дешевшим — у більшості випадків проводиться тільки операція. На пізніх стадіях, як правило, є необхідність в додаткових методах терапії.

Чому українці обирають закордонні клініки для лікування раку

За інформацією Національної служби здоров’я, Україна знаходиться на другому місці за темпом поширення онкологічних захворювань у Європі. Щороку про те, що у них рак дізнаються 140 тисяч українців. При цьому злоякісні пухлини утворюються у кожного четвертого чоловіка і кожної шостої жінки.

Незважаючи на те, що українські лікарі працюють за єдиним протоколом з Європою, вітчизняній медицині бракує фінансування. Це, у свою чергу, спричиняє проблему нестачі сучасних препаратів та обладнання у медичних закладах України. Крім того, пошук фахівців і бюрократія віднімають у пацієнта час, який часто буває обмеженим.

За даними Української асоціації медичного туризму (УАМТ), щороку з України за кордон виїздять понад 100 тисяч пацієнтів. Близько 40% з них лікують в зарубіжних госпіталях рак.

За статистикою Bookimed — сервісу, який займається організацією лікування пацієнтів за кордоном — серед медичних туристів з України найбільш затребувані такі країни, як Ізраїль, Туреччина, Польща, Німеччина і Чехія. Також набирають популярність країни Прибалтики, Угорщина, Індія, Таїланд.

Дата публікації: 09.01.2020 img Поділитися