Кухня Рецепти

Квашену капусту закручую металевими кришками. Тоді вона хоч рік, хоч два не перекисає – як свіжа!

Квашену капусту я закриваю не капроновими кришками, а закатую металевими. Тоді капуста не перекисає і через рік, і навіть через два – вона така ж, якою ви її склали в банки. 

27.10.2020 11:04

Квашена капуста

Солю на смак. Орієнтовна норма 20 г солі на 1 кг капусти. Накришила пару головок капусти, посипала сіллю, перемішала, скуштувала, солона чи треба досолити. І пересипаю у велику каструлю, добре втоптую до появи соку. Якщо немає багато соку спочатку, нічого страшного – потім з’явиться. Ставлю в тепле місце, придушую. Можна взяти кришку від каструлі меншого об’єму і накрити капусту, зверху поставити щось важке, набрати води в 3 літрову банку або каструлю. Стоїть три дні вкисає. Кожен день знімаю вантаж і роблю дірки: протикаю качалкою, щоб виходили гази. І знову накриваю. Після трьох днів, виймаю капусту з каструлі, розкладаю в декілька мисок, щоб трохи провітрилась від газу, що утворився. Тру моркву і вимішую капусту з морквою. Щільно напихаю в банки, зверху закладаю капронову кришку в середину банки, щоб капуста не піднімалася і була в розсолі. Тоді не буде чорніти і буде біленька і смачна. І все. Бажано тримати в холодному місці. Капуста виходить не м’яка, хрумка і не надто кисла. Якщо солі мало, то капуста буде більше вкисати.

Моркву можна давати одразу. А ще смачно виходить, якщо додати кмин або гірчицю в зернах. Орієнтовно на 10 кг капусти, 2 кг моркви, 250 г солі і 3 ст. ложки кмину.

Я роблю точно так, як описано, вквашену капусту пробую на смак. Якщо мені подобається вже на смак (щоб не була дуже кисла), викидаю в миски на годину, постійно перемішую, щоб вийшла гіркість. Далі напихаю в банки, щоб сік був зверху, і закатую кришками. Ставлю в холодне місце. Капуста не перекисає і через рік і навіть через два – буде такою, якою ви її склали в банки.

Рецепт Марії Петровської

Спробуйте також приготувати:

Моя квашена капуста: нічого не переминаю і гіркоту не випускаю. Швидкий і смачний рецепт.

Квашена капуста. Рецепт на одну 3-літрову банку