Якщо ви не використовуєте куркуму при приготуванні страв (наприклад дрібка порошку надає супу апетитного золотистого кольору), можете випробувати її дію для зміцнення організму.
Для зміцнення організму п’ють воду з куркумою (0,5 ч. ложки куркуми на 200 мл води, молока або кефіру, додають меду і п’ють натще).
Людям, які мають проблеми із суглобами, радять їсти суміш куркуми, імбиру і меду (1:1:1) і приймати по 0,5 ч. ложки 2–3 рази на день до їди.
При болі у горлі є порада полоскати його сумішшю 0,5 ч. ложки куркуми і солі розмішати та 200 мл теплої води і полоскати горло.
При фарингіті можна змішати 1 ч. ложку меду і 0,5 ч. ложки куркуми, тримати цю суміш у роті протягом кількох хвилин 3–5 разів на день.
При застуді, кашлі як додатковий засіб до основного лікування можна 0,5 ч. ложки куркуми змішати з 30 мл теплого молока, приймати 3–4 рази на день.
Слід зауважити, що куркума не може замінити основне лікування. Адже немає достатньо доказів для того, щоб стверджувати про ефективність куркуми, до того ж у згаданому дозуванні.
Більшість досліджень, які вивчають властивості куркуміну, використовують не саму куркуму, а вже виділений та концентрований екстракт куркуміну. Також куркумін має низьку біодоступність, тобто лише мала частка цього препарату здатна всмоктуватися в кров. Вживаючи просто куркуму, дуже складно досягти такого високого рівня куркуміну, який у ході досліджень показує потенційну ефективність. Тому вважають, що для будь-якого ефекту від куркуміну варто вживати біодобавки з куркуміном, а не куркуму.
До речі, від вживання куркуми застерігають людей з проблемами печінки, оскільки куркума має жовчогінний ефект.