Життєві історії Сім'я

Криза “дорослішання”: сивина у волосся, кілограми на боки

Всередині жінки віком 45+ відбувається справжнісінька революція. У мене теж той вік, коли і сивина, і кілограми, і інші “принади” зрілого віку є. Ось як із цим жити…

“Я почала дивитися чергову телепередачу  і зловила себе на думці, що героїня цього випуску підозріло схожа на героїню іншого сезону, як сестри-близнючки, – розповідає психолог Ольга Федосєєва. – Але розгадка виявилася банальною, – обидві дами віку 45+ активно використовують філери і, мабуть, користуються послугами пластичних хірургів. І тому стають “на одне лице”…

Скажу відразу, у мене якраз той вік, коли і сивина, і кілограми, і інші “принади” зрілого віку є. І чим далі, тим більше.

Причому кілограми з сивиною для мене не є проблемою. Сивину – зафарбувати, на ніч – не їсти – і ось тобі розв’язання проблеми!

Але є й інші “принади” дорослішання. Про них і хочеться поговорити.

Те, що відбувається з організмом жінки у віці 45+, інакше, як перебудовою не назвеш. Можна сказати, що всередині жінки відбувається справжнісінька революція.

По-старому жінка жити вже не може, а по-новому не хоче і поки ще не вміє.

По-старому – це:

  • Лягати пізно, вставати, як доведеться.
  • Їсти на ніч солодке і сподіватися на те, що це не позначиться на об’ємах і вазі.
  • У стосунках поводитися так, ніби тобі двадцять, а “Непередбачуваність” – твоє друге ім’я.

Потрібно перебудовуватися на інші реакції і дії. А не хочеться!

Не хочеться обмежувати себе у вуглеводах.

Не хочеться займатися своїм здоров’ям.

Не хочеться в стосунках проявляти себе як доросла, мудра, зріла жінка.

Але хочеш-не-хочеш, доводиться вчитися приймати те, що відбувається з тобою.

Для мене прийняти вікових змін – це погодитися з тим, що вони неминучі і перестати журитися про те, що “якихось десять років тому я виглядала, як дівчинка”.

Прийняти свій вік – це:

  • Не намагатися виглядати молодше своїх років.
  • Прагнути до того, щоб почуватися і мати хороший вигляд.
  • Ставитися до себе відповідно до свого віку.
  • Не вимагати від себе тієї ж “прудкості” і витривалості, якими володіла в молодості.

Дійсно, в цьому віці починаєш дуже чітко відчувати, що вертикальне положення не настільки вигідно, як раніше. Його ще потрібно обіграти, чого зовсім не було потрібно в більш молодому віці.

А знаєте, обіграти, це ж теж про прийняття! Не боротися, не видаляти (нарощувати) у пластичного хірурга, а саме обігрувати! Шаликом, акцентом на вигідному місці, вмілим макіяжем і грамотно складеним гардеробом.

І замість того, щоб витрачати величезні ресурси на боротьбу зі змінами, використовувати переваги цього віку. Із задоволенням!

Замість того, щоб боротися з неминучими змінами, можна перенести свою увагу на “плюшки”, якими рясніє цей віковий період: мудрість, спроможність і вміння знаходити спільну мову з цим світом.

Дата публікації: 27.04.2021 img Поділитися