Поживні властивості
В ньому містяться вітамін Е, група В, C, PP та багато мікроелементів таких, як калій, кальцій, магній, сірка й селен. Аскорбінова кислота, яка входить до складу листя хрону, перевершує за кількістю чорну смородину та лимон. Також, у складі є великі концентрації фітонцидів, тому листя використовують як засіб від хвороботворних мікроорганізмів, бо має бактерицидні властивості. Через це їх кладуть при консервуванні овочів на зиму.
Ще листя хрону можна застосовувати як лікувальний засіб, який позбавляє хворі суглоби від сольових відкладень. Зірвіть з куща хрону 2 найбільших листки, занурте їх у киплячу воду, покладіть на проблемне місце, зафіксуйте хусткою чи будь-якою тканиною та вкутайте тепло. Може відчуватися невелике тепло, опіків від такого компресу не буває. Робити такий компрес, бажано, на ніч. Зранку приберіть його. Якщо солі листя ввібрало багато, то воно розсиплеться. Повторюйте ставити компреси, аж поки на листах не будуть з’являтися сольові відкладення, які вони витягають прямо через шкірні пори.
Від болю у суглобах та спині, допоможе настоянка з листям хрону. Настоянку готують з молоденьких, зелених листочків хрону. Для цього нарвіть хрону на ділянці, помийте й покладіть у стерильну скляну банку та залийте медичним спиртом або якісною горілкою. Настоюйте протягом двох діб у прохолодному та темному місці. Цією настоянкою натирають проблемні місця. Також, вона добре знімає тупий біль у суглобах.
Якщо на вашій ділянці росте хрін — це позбавляє вас пошуків цієї рослини, але він дуже добре розмножується на ділянці, а вивести його просто нереально. Тому, відведіть йому якесь місце на своєму городі та й не дозволяйте розповсюджуватись далі цієї території. Хрін може діяти на деяких людей як алерген. Тому, перш ніж почати використання препаратів з хроном, обов’язково, проконсультуйтесь зі своїм сімейним лікарем.