їсти перед сном

Корисні, але шкідливі: хочете міцно спати – не їжте ці продукти перед сном!

Дієтологи склали список продуктів, які не варто їсти перед сном, аби швидко засинати і міцно спати усю ніч.

У сучасному світі, де швидкість життя невпинно зростає, здоровий сон стає справжнім мистецтвом. Він вимагає не лише розуміння фізіологічних аспектів, але й усвідомленого підходу до харчування. Важливу роль відіграє останній прийом їжі перед сном. Його часто недооцінюють, хоча доведено, що деякі продукти можуть суттєво вплинути на якість нашого нічного відпочинку. Дієтологи з Іспанії підкреслюють, що добір вечірнього раціону має бути не лише збалансованим, але й узгодженим з нашим біоритмом, щоб сприяти повноцінному, міцному сну.

Цей матеріал відкриває завісу над тим, як харчування впливає на наш сон, та які продукти краще виключити з вечірнього меню, аби забезпечити спокій та відновлення організму вночі. Навіть корисні, на перший погляд, продукти  можуть стати перешкодою для здорового сну.

Пізня вечеря: що можна без страху їсти перед сном

Що не варто їсти перед сном

Дієтологи з Іспанії наголошують на тому, що важливо уникати певних продуктів перед сном. До списку продуктів. які не варто їсти ввечері, увійшли броколі, білокачанна та цвітна капуста. Ці овочі, попри свою високу вітамінну цінність, містять значну кількість нерозчинних волокон, що уповільнює процес травлення та може негативно вплинути на якість сну.

Експерти також радять обмежити ввечері вживання індичатини та інших видів птиці. Ці продукти вимагають від організму більше часу та енергії для перетравлення, що може перешкоджати розслабленню та спокійному сну.

Варто також відмовитися від вживання після 20.00 гострих та пряних страв, томатного соусу, жирних десертів та алкогольних напоїв. Ці продукти можуть стимулювати організм та спричинити розлади травлення, що негативно впливають на спокій під час сну.

Окрім цього, продукти, багаті на тіамін, як-от пшеничний хліб, яловичина, свинина, субпродукти, квасоля, горох, фісташки, деякі види сирів та насіння, слід обмежити ввечері, оскільки тіамін стимулює вироблення норадреналіну, сприяючи небажаній вечірній бадьорості.

Також варто звернути увагу на вживання шоколаду та кави в другій половині дня, адже кофеїн, який міститься в цих продуктах, може затримуватися в організмі до 14 годин, заважаючи процесам розслаблення та погіршуючи якість сну.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook