Навіщо у каструлю з м’ясом класти чарку?
Бабуся в селі завжди мала господарство: кури, гуси, качки, поросята. І м’ясні страви у неї були дуже смачні! Такої смакоти я ніде більше не їла: м’ясо таке ніжне, що тане у роті. Якось приїхавши в гості, я вирішила дізнатися, у чому її секрети приготування.
Прокинулася чимраніше і прийшла на кухню, щоб все побачити своїми очима. Як же мене здивувало, коли бабуся у каструлю з м’ясом налила води, а потім опустила порожній гранчак (така колишня чарка з товстого скла).
Коли запитала, навіщо вона це зробила, почула у відповідь: “Сама зараз побачиш”. І от коли вода в каструлі закипіла, гранчак почав сильно цокотіти по дну. Тоді бабуся зменшила вогонь на мінімум і все затихло.
“Отак має варитися м’ясо – щоб тихо було”, – пояснила бабуся. І мені стало зрозуміло: щоб м’ясо було м’якеньке, а бульйон смачний, воно має варитися за мінімальної температури, тобто мліти, ледь-ледь кипіти. І гранчак у цьому випадку індикатором температури: як цокотить – треба зменшити вогонь.
Бабуся подарувала і мені гранчак. Тепер теж завжди кладу його в каструлю, коли варю м’ясо. І воно виходить таке ж смачне, ніжне і соковите, як у бабусі.
-
Як правильно смажити м’ясо і рибу, щоб була соковитою
-
Випитала секрет соковитого і м’якого шашлику. Виявилося, все просто: треба додати у маринад…