Здоров'я та краса Сам собі лікар

Камені в жовчному міхурі: симптоми і способи лікування

Досить поширеною недугою вважаються камені в жовчному міхурі. Симптоми цього захворювання можуть проявитися не відразу, проте надалі несуть в собі небезпеку.

Багатьох сучасних людей найчастіше турбують проблеми зі здоров’ям. Виною тому неправильний спосіб життя, малий рівень фізичної активності, екологія, зловживання шкідливою їжею і згубні звички.

Що таке жовчнокам’яна хвороба?

Вже з назви стає зрозуміло, що вона характеризується тим, що виникають камені в жовчному міхурі. Симптоми спочатку можуть не доставляти незручностей, проте надалі все частіше виникають напади жовчної кольки. Це явище вкрай неприємне і болюче. Виникає напад внаслідок руху каменів у жовчному міхурі.

Чому це відбувається?

Причин може бути безліч. По-перше, погрішності в харчуванні, вживання їжі, багатої тваринними жирами. По-друге, емоційні сплески, стресові ситуації і переживання. По-третє, різкі рухи, поїздки в транспорті по бездоріжжю. Всі ці причини сприяють тому, що починають рухатися камені в жовчному міхурі. Симптоми проявляються болем, який виникає в самій верхній частині живота. Його сила збільшується, однак досить швидко стає сильною і різкою.

При цьому відчувається віддача в праве підребер’я, лопатку або плече. Виникає нудота і навіть блювота, але полегшення вона не приносить. Напад може тривати аж до декількох годин, що, звичайно, забирає всі сили. Якщо є великі камені в жовчному міхурі, немає загрози того, що вони потраплять в протоку і закупорять його. Однак вхід в протоку перегородити вони все ж можуть. Маленькі камені можуть потрапити в протоку, що може викликати в підсумку перитоніт, тому так важливо вирішувати цю проблему з самого початку.

Як позбутися від каменів у жовчному міхурі

Лікарі схильні вважати, що вирішити цю проблему можна тільки за допомогою хірургічного втручання. Причому видаляються не камені, а весь міхур цілком. Ця операція вважається досить легкою, виконується за допомогою лапароскопії.

Після неї всі болісні напади припиняються, і біль не турбує. Вважається, що жовчний міхур не є життєво необхідним органом, тому багато людей живуть без нього. На жаль, деякі намагаються побороти цю хворобу самостійно, вдаючись до народних методів, чого, звичайно, робити не можна.

Без операції можна лікувати лише холестеринові камені в жовчному міхурі, оскільки вони мають властивість розчинятися завдяки спеціальним препаратам. В інших випадках такий спосіб неприйнятний.

Чим небезпечне застосування народних засобів, щоб лікувати камені в жовчному міхурі?

Симптоми виникнуть такі ж, як і при жовчних коліках, оскільки всі лікарські засоби і збори мають жовчогінні властивості, а значить, посприяють руху каменів, що загрожує закупоркою проток. Не варто відкладати момент візиту до лікаря, оскільки багато людей схильні плутати кольки з приступом гострого апендициту або панкреатиту. Щоб уникнути негативних наслідків, обов’язково потрібно консультуватися з фахівцем.

Дата публікації: 04.02.2019 img Поділитися