Здоров'я та краса Народна медицина

Хворі нирки і печінку лікують травами: поради травозная Любові Березюк

На збирання трав Любов Василівна витрачає майже цілий день. За її словами, подорожі до лісу виявляються з кожним разом все цікавішими. Дорогою вона милується природою, спостерігає, як тягнуться до сонечка квіти. В відомої травознайки є безліч секретів лікування травами. Ми зібрали деякі з них.

На Рівненщині повітря чисте та надзвичайно приємне на смак, – здається, його можна пити. Тут немає ніяких промислових підприємств, – фактично, це екологічна зона. А ще у Хрінниках, що на Демидівщині, живуть дуже добрі й гарні люди. Жителі села відразу допомогли знайти цілительку Любов Березюк, яка вже багато років лікує людей травами. Щоразу, коли хтось у селі захворіє, за допомогою звертаються саме до неї.

На подвір’ї мене зустріла жіночка невисокого зросту, обличчя якої випромінювало доброту. Це і була та сама “знахарка”. Пані Любов взялася готувати для мене лікувальний фіточай, і кімната одразу наповнилася запашним ароматом трав. На смак цей незвичайний чай виявився досить приємним, а господиня розповіла, що “напрацювала” уже п’ять видів таких цілющих напоїв.

Відомий травознай прищепив любов до рослин

Збирати лікарські рослини Любов Березюк почала ще з молодих років. “Якось у село приїхав по цілюще зілля відомий травознай Іван Носаль, – поділилася спогадами господиня. – Адже трави в нас ростуть у таких місцях, де і машини не їздять, та й люди мало коли ходять. Йдучи по зілля, він брав із собою всіх бажаючих і навчав їх травознавству. День у день, не зважаючи ні на погоду, ні на відстань, ні на укуси комарів, ми збирали трави. Частенько доводилося переправлятися через болота та яри. А Іван Носаль тим часом захоплююче розповідав мало не про кожну рослинку, яка траплялася на шляху, та її лікувальні властивості. Ці його розповіді я могла слухати годинами, мені здавалося, що нічого цікавішого у своїм житті я ще не чула”.

Згодом Любов Березюк вже й сама почала збирати трави та висушувати їх у себе на горищі. Цікаво, що на якийсь період травознавство стало її основною професією: коли відкрився санаторій “Хрінники”, “трав’яна знахарка” протягом восьми років лікувала відпочивальників фіточаями.

Окрім збору дикоростучих трав, пані Любов має вдома ще й теплицю, де вирощує не помідори чи огірки, а рідкісні рослини. Серед розмаїття цілющого зілля можна побачити переступень білий, шавлію лікарську та шавлію мускатну, синюху блакитну, живокіст та шандру.

На збирання трав Любов Василівна витрачає майже цілий день. За її словами, подорожі до лісу виявляються з кожним разом все цікавішими. Дорогою вона милується природою, спостерігає, як тягнуться до сонечка квіти і трави, як над ними кружляють метелики та джмелі. Повертається травознавиця з таких подорожей під вечір. Проте встигає і господарство доглянути, і в городі попрацювати, ще й свою онуку навчити корисному вмінню.

“Перш ніж займатися збиранням трав, – радить Любов Березюк, – потрібно знати, в який день місяця по них найкраще ходити. Також треба правильно висушити зібране зілля, щоб рослинка мала майже натуральний вигляд. Адже якщо трава пожовтіє, то вона втрачає свої лікувальні властивості. До речі, зілля краще сушити на горищі у мішечках з тканини. А для того, щоб не випаровувалися ефірні олії, висушені трави я кладу в банку”.

Рецепти

“Зараз найкраща пора для збирання трав, – зазначила травознавиця. – Так, в кінці травня саме зацвіла акація. А чай із квіток акації добре очищує кров. Він також є протизапальним та жарознижувальним засобом. Квіти акації запарюють і при запаленні сечового міхура.

Якщо турбує серце, слід приймати настій із квіток глоду, який, крім того, лікує нирки, запальні процеси у жінок, а ще слугує гарним заспокійливим засобом.

При хворобах нервів можна також запарити мелісу, якої вдосталь у наших лісах. До речі, настій із меліси допомагає і при посиленому серцебитті, запамороченні та знімає зубний біль.

Для покращення функції печінки слугує настій-напар перила звичайного, який також зменшує запальні процеси в суглобах та спиняє кровотечі. Відвар хвоща польового лікує нирки, також він відомий як кровоспинний засіб.

У боротьбі з алкоголем та курінням використовують настій чебрецю. При застуді, замість сиропів, краще випити відвар соснових бруньок, яким лікують кашель.

Підвищити імунітет допоможе напар у вигляді чаю з коренів петрушки. Також розтерте листя петрушки прикладають на місця укусів комарів та бджіл.

Корисним є натирання настоєм з кореня живокосту. А ягід суниці, малини та смородини, яким уже настає пора, не замінять жодні вітаміни у таблетках.

Рецепти фіточаїв

1. “Нирковий збір” (очищує нирки):

хвощ польовий – 15 г., спориш – 15 г., листя терену – 15 г., цвіт акації – 15 г., листя суниці – 15 г., цвіт волошки – 15 г.

2. “Грудний” (від кашлю):

сосновий цвіт – 15 г., мати-й-мачуха – 15 г., листя подорожника – 15 г., листя суниць – 15 г., чебрець – 15 г., цвіт липи – 15 г.

3. “Вітамінний” (підвищує імунітет):

цвіт та коріння ехінацеї – 15 г., шипшина – 15 г., горобина – 15 г., ягоди смородини – 15 г., м’ята перцева – 15 г., шандра – 15 г.

Складові будь-якого рецепту потрібно подрібнити в рівних пропорціях. Чотири столових ложки залити літром окропу і настояти півгодини. Процідити та пити протягом трьох тижнів по пів склянки перед їжею, тричі на день. Після цього слід зробити семиденну перерву. До речі, до фіточаю можна додавати як натуральні, так і висушені ягоди.

Перед застосуванням будь-яких засобів народної медицини проконсультуйтеся з лікарем!

Джерело

Дата публікації: 23.05.2019 img Поділитися