Здоров'я та краса Народна медицина

Гіпертонічний розчин: як приготувати лікувальний засіб в домашніх умовах

Ще недавно лікування сіллю і сольовими розчинами було дуже популярним. Сьогодні ці методи незаслужено призабуті медициною. Окремої уваги заслуговує гіпертонічний розчин, який допомагає вирішити безліч проблем зі здоров’ям.

Процедура зазвичай робиться на ніч і розрахована на 7-8 частин. Концентрація солі в розчині не повинна перевищувати 10%, але і не повинна опускатися нижче 8% (концентрація більше 10% діє руйнівно на капіляри в тканинах).

Розчин використовувати тільки в пов’язці, не в компресі. Матеріал для пов’язок повинен бути гігроскопічним – багаторазово випрані бавовняні рушники (використовуються в 3-4 шари) або марля (використовується у 8 шарів).

Вичавлювати пов’язки слід не до кінця (середньо). Пов’язка прибинтовується. Кількість процедур – 7-10.
Що дуже важливо, розчин перед вживанням потрібно обов’язково підігрівати – він повинен бути майже гарячим.

Протипоказання: гіпертонічний розчин не можна використовувати при склерозі головного мозку. Очні хвороби і хвороби вух за допомогою гіпертонічного розчину лікувати не можна.

Гіпертонічний розчин при головних болях, простудних захворюваннях, а також після інсульту.

Засіб лікує:

 1. головний біль, викликаний запальними процесами;
 2. головний біль, викликаний пухлинними утвореннями в мозку;
 3. лікує інсульт;
 4. простудні захворювання, нежить;
 5. гайморит, фронтит.

Застосування.
Пункти 1-3:
сольові пов’язки 9% гіпертонічного розчину (90 г солі на 1 л дистильованої води) у вигляді шапочки або широкої смужки в 8-10 шарів марлі, несильно вичавленої і накладеної навколо голови.
Обов’язково бинтується навколо пов’язки один марлевий бинт. Поверх в 2 шари пов’язується суха стара пов’язка. Робити на ніч, на 8-9 год. Потім перев’язку потрібно добре прополоскати, а з голови змити розчин. Кількість процедур – до одужання (від 1 до 10).

Пункти 4, 5:
сольова пов’язка 9% гіпертонічного розчину в 6-7 шарів марлі накладається навколо голови в області носа (в ніздрі підкладаються ватні тампончики). Обов’язково бинтується навколо пов’язки малим марлевим бинтом в 2-3 оберти.
Робиться на ніч на 8-9 год до висихання. Матеріал для перев’язок добре прополощіть. Крім застосування пов’язок потрібно полоскати рот і промивати ніс легшим розчином. Кількість процедур – до одужання.

Інший спосіб можна використовувати при будь-яких простудних захворюваннях, особливо при нежиті і для лікування пов’язаного з ним головного болю. Він відрізняється тільки місцем накладення сольової пов’язки – на лоб і потилицю. Через 1,5 год нежить проходить, а до ранку зникає і головний біль.
Якщо інфекція проникла вже в горло і бронхи, то робиться одночасно повна пов’язка на голову і шию (з 3-4 шарів м’якого тонкого полотна) і на спину (з 2 шарів вологого і 2 шарів сухого полотна), зазвичай на всю ніч. Одужання настає після 4-5 процедур.

Гіпертонічний розчин при серцево-судинних розладах.

Засіб лікує:

 1. гіпертонію (якщо вона викликана через нервові переживання і потрясіння);
 2. варикозне розширення вен;
 3. запалення серцевого м’яза і оболонок серця (міокардити, ендокардити);
 4. підвищує рівень гемоглобіну в крові, знімає наслідки радіаційного опромінення.

Застосування.
Пункт 1:
пов’язка з рушника (що був у вжитку) в 3-4 шари змочується в 9% гіпертонічному розчині і кладеться на поперек. Перев’язувати одним великим бинтом.

Пункт 2:
класичний спосіб застосування пов’язки, описаний на початку розділу.

Пункт 3:
гіпертонічний розчин підігрівається до 70°С, змочуються лише кінці вафельного рушника, складеного по довжині в 3 шари. Рушник перекидається через ліве плече, його кінці покривають область серця спереду і ззаду (між лопатками). Кінці бинтуються одним широким марлевим бинтом навколо грудної клітки.
Пов’язку робити на ніч, через добу протягом 2 тижнів.

Пункт 4:
9% гіпертонічний розчин підігрівається до 70°С. Пов’язка з вафельного рушника в 3-4 шари або з марлі в 8 шарів накладається на грудну клітку і область печінки і селезінки. Бинтується широким бинтом.
Процедури робити протягом 2 тижнів: 1-й тиждень – кожен день, 2-й тиждень – через ніч.

Гіпертонічний розчин при захворюваннях хребта і суглобів, а також при хворобах горла і системи дихання.

Засіб лікує:

 1. артрити, поліартрити, бурсити, ревматизм великих суглобів (колінних, гомілковостопних, ліктьових);
 2. остеохондроз;
 3. запалення слинної залози і щитовидної залози (зоб);
 4. бронхіт, плеврит, пневмонію, емфізему, пухлина легені.

Застосування.
Пункт 1:
для пов’язок використовуються великі марлеві бинти і 10% гіпертонічний розчин (100 г солі на 1 л дистильованої води). Робити пов’язки на ніч щодоби протягом 2 тижнів. Пов’язка охоплює суглоби і ділянки, розташовані на 10-15 см нижче і вище суглоба.

Пункти 3, 4:
пов’язка з 10% гіпертонічним розчином у вигляді шалі прикріплюється до шиї (марля в 6-7 шарів) на всю ніч. Зверху бинтується одним марлевим бинтом через пахву, він має закінчуватись на шиї.

Пункт 5:
пов’язка з 2 вафельних рушників, складених в 2 шари, змочена в 10% гіпертонічному розчині накладається на всю спину, обов’язково на вогнище хвороби, а також на всі груди.

Пункт 6:
пов’язка з 1 рушника змочується в несильно підігрітому розчині (вичавити в банку – розчин не псується). На вологий рушник накладається таке ж сухе в 2 шари. І обидва рушники прикріплюються 2 великими марлевими бинтами.

Пункт 7:
верхня половина спини, плечовий пояс бинтуются у вигляді поперечної вісімки через пахви обох рук, нижня половина спини – другим бинтом навколо нижньої половини грудної клітки. Пов’язки тримати 10 год до висихання, використовувати 1 раз на добу. Курс 7-10 пов’язок.

Перед застосуванням будь-яких засобів народної медицини проконсультуйтеся з лікарем!

Джерело

Дата публікації: 28.01.2019 img Поділитися