Історія про дівчинку-Кульбабку, яка народилася ангелом

"Це веснянки, і вони бувають у ангелів, і скільки у тебе веснянок - стільком людям ти повинен допомогти". Історія, від якої на душі стає по-весняному тепло.
Мама Таня була блондинкою, а тато Саша був брюнетом. Вони сильно любили один одного, і через два роки після весілля у них народилася дочка. Пологи були складними, дочка трохи заплуталася в пуповині і не могла відразу народитися. Тому, після пологів, дочку не відразу поклали їй на груди, а забрав анестезіолог, щоб дати новонародженій додатковий кисень.
Таню перевели в палату, і вперше вона змогла побачити дочку тільки через десять годин. Коли Таня побачила її, вона трохи не оніміла від подиву. Медсестра принесла її загорнуту, як ляльку, перед тим, як віддати їй на годування, вона поклала дитину на стіл і розповила. На столі лежала маленька, руда дівчинка на подив з довгим і кучерявим волоссям.
– Медсестро, а ви точно не переплутали дитину? – несміливо запитала Таня.
– Стовідсоткова гарантія, що це ваша дитина. Навіть мови не може бути, що переплутали, бо мами відразу забирають дітей із собою в палату, і тільки ваша дочка пролежала в кювезі, – пояснила медсестра і, припускаючи, сказала, – чоловік ваш, напевно, такий же рудий, – і зникла за дверима.
Таня довго дивилася на дитину і не могла повірити своїм очам, тоді цей маленький клубочок почав, видавати звуки, корчити пики, в повітрі шукаючи ротом мамині груди, і закричала голосно, на все відділення. Таня невміло почала її сповивати, а малятко кричало все голосніше і голосніше, і заспокоїлося тільки тоді, коли Таня приклала його до грудей.
Коли приїхав Саша забирати своїх дівчаток додому, він, теж не розуміючи, недовірливо подивився на дитину, але нічого не сказав.
Удома вони почали вивчати свої родоводи, дзвонили батькам, питали, і, виявилося, що у Саші прапрабабуся по батьківській лінії була дуже рудою і кучерявою полькою. Після неї ніхто і не народжувався рудим, народжувалися тільки брюнети, як і сам Олександр.
Після перших водних процедур, коли Таня насухо витерла дочку рушником і взяла на руки, Саша подивився на неї і вигукнув:
– Вона виглядає як травнева кульбаба, – і незважаючи, що їй було уготоване ім’я Аліса, її назвали Мая, а батьки називали її не інакше, як Кульбаба.

Ти – ангел

Мая росла дуже веселою дівчинкою, сусіди називали її смішинкою, а плакала вона тільки з явних причин. Коли їй виповнилося чотири роки, навесні у неї з’явилися перші веснянки на носі.
– Мамо, що це таке? – наївно запитала вона.
– Це веснянки, і вони бувають в ангелів, і скільки у тебе веснянок, стільком людям ти повинна допомогти, – придумала мама, з любов’ю цілуючи її в щічку. Вона навіть не могла підозрювати, що Кульбаба сприйняла її слова серйозно і все життя пронесла в серці мамині слова.
Коли вона гралася в пісочниці, і поруч хтось із дітей починав плакати, вона, покинувши свої побудовані замки, бігла до малятка, заспокоювати його, вона гладила руками по волоссю, при цьому могла заспокоювати і словами. Це миттєво діяло на дітей, і вони переставали плакати, а вона все більше і більше переконувалася, що вона ангел.
Коли маленькі діти, побачивши в її руках велику ляльку, починали просити батьків таку ж ляльку і гучним примхливим плачем завивали на весь квартал, вона бігла до цієї дитини і віддавала свою улюблену ляльку. Коли вона приходила додому, лялька виявлялася на своєму місці. Вона не знала, якими зусиллями Таня і мама тієї дівчинки, умовляючи, купуючи морозиво, обманом знову повертали ляльку додому. А Мая думала, що так і повинно відбуватися, тому що вона ангел.
У п’ятому класі, коли вона поверталася зі школи, вона побачила дідуся на тротуарі, який нахилився до розв’язаних шнурівок. Він повільно почав нагинатися, щоб знову зав’язати шнурівку, а Мая помітила маленького хлопчика на п’ятому поверсі, який висунувшись на половину тулуба, розглядав вулицю. У цей момент він, ненавмисно, ліктем зачепив великий горщик з фікусом, і горщик стрімко полетів вниз. Кульбаба навіть не встигла крикнути, а просто швидко побігла до старого і з усієї сили штовхнула його.
Дідусь, не втримавшись на ногах, відлетів убік, а Мая впала на нього. Дідусь не встиг нічого збагнути, як величезний горщик з великим фікусом приземлився прямо туди, де він зав’язував шнурівки, і розбився вщент.
Емоції злості й обурення старого швидко змінилися на емоції розчулення і подяки.
– Малятко, ти просто ангел, ти врятувала мене від смерті, – сказав приголомшений дід, що ще більше переконали дівчинку, що вона була народжена ангелом.

Сім років тому…

Кожної весни у неї веснянок на носі додавалося. Одного разу, стоячи перед дзеркалом, вона уважно розглядала себе – веселі, руді кучері, великі блакитні очі, червоні губки і нові веснянки на кирпатому носику. Дивлячись на себе, вона серйозно запитала:
– Мамо, а де я знайду стільки нещасних людей, які чекають моєї допомоги?
Геть забувши про сказане сім років тому, мама здивовано запитала:
– Донечко, ти про що? Я не можу тебе зрозуміти.
– Ну, подивися на мій носик, – Не вгамовувалася Мая, – скільки тут веснянок, і кожну весну їх стає більше. Це означає, що і більше осіб з’являються, яким я повинна допомогти…
– Доню, твої веснянки означають, що сонечко любить тебе, і кожен раз цілує тебе. Кожна нова веснянка – це поцілунок сонечка, – постаралася пояснити Таня своїй кульбабці, так і до кінця не зрозумівши її слова.
– Знаєш, мамо, може Сонечко теж цілує мене, але я пам’ятаю, ти мені говорила, що я ангел і що кожна веснянка – це людина, якій я повинна допомогти! – сказала Мая.
Тетяна згадала, що вона відповіла Маї, коли у неї з’явилися перші веснянки, і ошелешено подивилася на свою дочку, обняла її і подумала «Не буває так, щоб дитина пам’ятала, що їй сказали в чотири роки…», і, не приховуючи своє здивування у виразі обличчя, вона сказала:
– Кульбабко моя, ти дійсно ангел! – і ще міцніше обняла доньку, цілуючи її по «золотій» голові.

Один випадок

Будучи підлітком, Кульбаба обов’язково допомагала літнім людям перейти дорогу, доносила їхні сумки до дому, якщо навіть вони жили зовсім в іншій стороні від її власного будинку. Часом бувало, що вона забіжить в супермаркет, купити морозиво і шоколадок, а бачить, що стоїть старенька перед виставленими товаром і приміряє оком, що їй сьогодні краще купити, молока або масла, тоді вона, не замислюючись купувала і того, і іншого і віддавала бабусі, сама відмовляючись від ласощів.
Був одного разу випадок, коли вона йшла по тротуару, біля неї пройшла розкішна жінка, яка була одягнена з голочки, за нею тягнувся шлейф незвичайного, казкового аромату. Обігнавши Кульбабку, вона стала наближатися до не менш розкішного “Лексуса”. Мая спочатку мучилася, бажаючи запитати, що за парфум на ній, вона почала вагатися, було незручно просто підійти і запитати, вона вважала це за невігластво. Коли жінка вже відкрила двері пультом, машина пискнула, і вона хотіла підійти до дверей, несподівано для себе, не розуміючи, звідки у неї взялася ця сміливість, Мая схопила її за рукав. Жінка, глянувши на Кульбабку, обурилася:
– Що ви собі дозволяєте, юна леді?
– Вибачте! Вибачте! – залепетала Мая, – сама не можу зрозуміти, чому я так вчинила. Але у вас незвичайний, чарівний запах парфуму, і я хотіла дізнатися …
Вона не встигла договорити, як вони почули скрегіт гальм і сильний шум від удару. Машина, в якій явно сидів нетверезий водій, і їхав на перевищеній швидкості, не впорався з керуванням і врізався в машину цієї жінки. Від передніх водійських дверей залишився тільки розім’ятий метал, кермо перекосило, а крісло водія відлетіло в сторону пасажирського крісла.
Жінка обняла Кульбабку і злякано шепотіла їй на вухо:
– Ти ангел! Ти мій ангел!

Нова кульбабка – новий ангел

Подорослішавши, вона зустріла хлопця. Була вже глибока осінь. Йшов дрібний чи дощ, чи то сніг. Вона одягла свою шапочку і сховавши своє волосся під шапкою, натягнувши її на лоб, стояла перед входом в метро, ​​думаючи, їхати на метро чи на трамваї. Враз вона почула:
– Вибачте, ви не могли б мені підказати, як я можу доїхати до Столичної вулиці?
Вона, обернувшись, побачила “золотого” хлопця. Руде, кучеряве волосся вже промокло під дощем, і, не дивлячись, що була вже осінь, веснянки на носі сяяли як “навесні”, тільки очі в нього були карі.
Побачивши його, вона не стрималася і почала голосно сміятися. Він розгублено дивився на неї, відчуваючи незручність. Тоді вона зняла свою шапку, не перестаючи сміятися. Побачивши її, він теж не зміг стримати свій сміх. Вони стояли і сміялися під дощем чи снігом.
Через два роки у них народився чудовий, кучерявий, рудий малюк. Нова кульбабка. Новий Ангел. І коли йому було чотири роки, у нього з’явилися веснянки на носику, і він запитав:
– Мамо, а що це таке?
І Мая відповіла:
– Це веснянки, і вони бувають у ангелів, і скільки у тебе веснянок – стільком людям ти повинен допомогти.
Авторка – Замира Калмакова

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook