Відпочинок Сім'я

Куди поїхати на вихідні: три цікаві і пізнавальні маршрути

Місць, де можна чудово провести вікенд, в Україні вдосталь. Ось кілька цікавих маршрутів. які надихнуть вас на гарну подорож.

Чигирин та Холодний Яр: гетьманська столиця та замкова гора 

Неймовірне місце сили, – урочище площею майже 7 тис. га, – з надзвичайно красивими ландшафтами та багатою історією. За кількістю унікальних археологічних, історичних, наукових об’єктів Холодний Яр на першому місці в Україні.

На його території 46 видів дерев, 48 видів кущів та 150 видів трав’янистих рослин, чимало з яких занесені до Червоної книги України. Археологи тут знаходили пам’ятки всіх археологічних культур, починаючи з трипільської. Скіфські городища, кургани та печери.

Холодний Яр. Місце Сили

Двічі це місце ставало осередком визвольної боротьби українців – у часи гайдамаків та УНР.

Прямуючи у Холодний Яр, варто заїхати і до гетьманської столиці Богдана Хмельницького – міста Чигирин.

Тут збереглась Замкова гора з пам’ятником Богдану та реконструйованим бастіоном Дорошенка на вершині. А біля її підніжжя – відтворений комплекс будівель резиденції гетьмана і музей з майже двома тисячами експонатів. З гори відкривається гарна панорама на місто з околицями та на річку Тясмин. Також в Чигирині є археологічний музей.

Вінниця: Ставка WERWOLF та фонтан

Ви вже бували у найкомфортнішому для проживання місті України? Щоб сповна відчути його гостинність пропонуємо відвідати найбільший у Європі плавучий фонтан, парки, музеї, палаци та храми.

Что посмотреть на ставке Гитлера под Винницей

А за 8 км до Вінниці варто заїхати у село Стрижавка, де під час Другої Світової, у 1941-42 роках, збудували ставку Адольфа Гітлера “Werwolf”(Вовкулака).

Фюрер бував тут тричі. В сумі, 156 днів. І, як стверджують його біографи, на жодній зі свої ставок він не перебував довше.

У Вінниці є  “Авто-мото-вело-теле-фото-радіо-музей”, де зібрана чимала колекція ретротехніки, та Музей вінницького трамваю, на екскурсію у який варто записатись заздалегідь.

У історичному центрі міста під назвою “Мури” варто побачити бароковий Спасо-Преображенський собор (1758), залишки колишніх фортифікацій та костел Святої Діви Марії (1746). Точний графік його роботи можна дізнатись на офіційному сайті. У вихідні дні ліпше прийти трохи завчасно і спробувати зайняти місце навпроти центру. Найцікавішою для туристів атракцією нинішньої Вінниці все ж є плавучий фонтан на набережній.

Вінницький плавучий фонтан "Рошен" | Travel-al.com.ua

Трахемирів та Канів: Тарасова гора, Музей космонавту в церкві 

Про магічний Трахтемирівський півострів існує стільки історій, чуток, легенд, та вірувань, що тепер важко розібратись де правда, а де видумка, де факт, а де міф.

Неизвестная Украина: 19 уникальных сёл

Нині тут панує природа. Є ландшафтний парк, але пейзажі почнуть вражати щойно ви звернете з траси: зелені поля, ліси, глибокі балки.

Зараз тут залишились лиш поодинокі старі хатки аборигенів, а у літній час тут проживають дачники, бджолярі, рибалки, екопоселенці та всілякі творчі особистості.

Півострів, як місце сили, облюбували також езотерики й послідовники різноманітних духовних, чи містичних практик.

З Трахтемиріва варто їхати до Канева, до Шевченківських місць.

Могила Тараса Шевченка - Канів

Але не менш цікавим об’єктом також є Канівська ГЕС. Тут можна пройтись самою греблею, відвідати машинне відділення, зблизька побачити деякі механізми станції, послухати гул турбін.Біля могили Кобзаря є оглядовий майданчик, сучасний музей, хата-музей ХІХ ст. Тарасова світлиця, а навколо розбитий чудовий затишний парк.

Дата публікації: 15.07.2020 img Поділитися