Маленький бенкет на роботі можна влаштувати з нагоди будь-якого свята – дня народження, Нового року, професійного свята або ж просто вдалого завершення справ.
Страви з доставкою на офіс можна замовити у ресторані. Однак треба врахувати, що кейтерінг – послуга не з дешевих, і навряд вийде пообідати від пуза за невеликі гроші.
Інша річ – приготувати фуршет власноруч. Зробити це просто, швидко і бюджетно. Головне – мати на прикметі кілька цікавих ідей. І ваші повсякденні бутерброди перетворяться на делікатес.
Була нарізка – став шашлик
Жодне застілля не обходиться без нарізки, м’ясної чи фруктової, а останнім часом і сирної. Аби гості не мастили руки, ту ж нарізку можна подати на шпажках, як шашлички.
До кубиків м’яса пасуватиме сир, помідори чері, огірки (свіжі, солоні або мариновані), перець, мариновані гриби, оливки.
Сир також можна зафіксувати з оливками і чері, а ще з виноградом, грушею, ананасом. А фрукти можна поєднувати між собою практично як завгодно.
Не тарталетками єдиними
У тарталетки можна покласти практично будь-що: від салату, риби-м’яса і до десертного крему. Замість класичних із пісочного або листкового тіста (або разом з ними) можна використовувати профітролі (круглі тістечка із заварного тіста із порожниною всередині), воловани (пеньочки-чарочки із листкового тіста).
Як кошик для начинки можна використати дрібні помідори або огірки без серцевини (начинити вершковим сиром із приправами) або варені яйця, порізані половинками, або пеньочки з батона.
Ідеальна основа для легких закусок – болгарський перець. Наріжте його широкими поздовжніми смужками, заповніть нежирним сиром, змішаним із сіллю і часником, а зверху покладіть по маслинці.
Фарширують не тільки рибу
Нафарширувати можна крабові палички (акуратно розгорнути, покласти начинку (тертий сир, майонез, яйця, зелень, часник), згорнути і нанизати на шпажку), налисники або лаваш (робити треба крихітні рулетики).
Начинити можна й шматочки шинки або ковбаси. У такому разі треба купити тонко нарізаний продукт. Смакуватиме з начинкою із сиру (твердого, плавленого або зернистого) із майонезом, зеленню, часником або хроном. Усередину можна покласти брусочок маринованого огірка, скрутити рулетом або скласти навпіл і краї сколоти шпажкою.
Кульки. Смачний декор
Традиційні – сирні кульки. Їх можна приготувати із дрібно потертого твердого сиру з додаванням майонезу, часнику, плавленого або кисломолочного сиру, горіхів.
У кожну кульку покласти горішок, маслину, виноградину, кубик ковбаси або копченого м’яса, ікру або червону рибу. Обваляти у товчених горіхах, січеній зелені, тертих жовтках, кокосовій стружці, крабових паличках, кунжуті, болгарському перці, маці, солодкій паприці.
Можна також приготувати кульки із шинки або вареної курятини (200 г шинки, 2–3 варених яйця, 0,5 цибулини подрібнити, змішати з майонезом, щоб тримало форму, обваляти у подрібнених горіхах).
Сформувати кульки можна з консервованої печінки тріски (250 г) з додаванням тертих варених яєць (4 шт.) і масла (50 г), обваляти у потертому сирі. Або з вареної курячої печінки з додаванням варених яєць, твердого сиру й майонезу.
І салати теж. Але не в тарілках
Навіть якщо ви не плануєте сервірувати стіл персональними тарілками, на фуршеті доречними будуть салати. Але тільки за умови, якщо їх зробити порційними. Наприклад, подати у склянках або одноразових стаканчиках.
Якщо традиційний м’ясний салат накришити трохи дрібніше, ніж зазвичай, його можна подати у тарталетках з пісочного тіста або у профітролях, розрізавши їх навпіл. У стаканчики можна розкласти і фруктовий салат.