Хто страждає від безсоння – не їжте шоколаду

Такого поняття як чорний шоколад, у ДСТУ нема. Насамперед це звичайний, або ж темний шоколад. Окрема категорія – шоколад для хворих на діабет.

ЧОМУ ВІН БУВАЄ ТАКИМ РІЗНИМ?
Справжній шоколад виготовляють на основі какао-продуктів: какао-порошку й какао-олії, що її отримують із бобів какао. Найціннішою його складовою є какао-олія. Вона робить шоколад одночасно твердим і хрустким продуктом, таким, що тане у роті. Оскільки в Україні какао не росте, часто замість какао-олії виробники використовують соєву, бавовняну або рапсову… У доброму шоколаді має бути не менш як 20 відсотків какао-олії, тоді він плавиться уже за температури 32 градуси. Тобто, якщо не тане в руках, то, будьте певні, у ньому є добавки.

Цікаво, що нині такого поняття й визначення, як чорний шоколад, у ДСТУ нема. Насамперед це звичайний, або ж темний шоколад. Утім хіба у виробника підніметься рука написати саме таке визначення власної продукції?.. Крім того, є ще шоколад десертний і пористий (для нього шоколадну масу обробляють у вакуумі), білий (не містить тертого какао) та молочний (до нього додають сухе молоко). Окрема категорія – шоколад для хворих на діабет. Його готують із замінників цукру – ксиліту, сорбіту та інших.

ЯК ВИЗНАЧИТИ ДЕФЕКТИ ШОКОЛАДУ?
Крапельки олії на поверхні свідчать, що його не темперували.

Цукрове посивіння вказує на те, що шоколад потерпає від перепаду температур.

Під час їжі відчуваєш кристали цукру або какао-маси – розтирали шоколадну масу не надто ретельно.

ЯК ШОКОЛАД ВПЛИВАЄ НА ЗДОРОВ’Я?
Запобігає процесу старіння, тонізує, поліпшує настрій, підтримує роботу серця, допомагає при застудних захворюваннях. Крім цього, какао-продукт дають хворим у вигляді напоїв, додатка до бісквітів, оскільки він багатий на залізо й помічний при анеміях…

Усіма цими якостями шоколад завдячує хімічним компонентам: білкам, жирам, калію, фосфору, магнію, залізу, міді, цинку, марганцю, що є і вітамінами групи В.

КОМУ НЕ ВАРТО ВЖИВАТИ ШОКОЛАД?
– на ніч дорослим і людям старшого віку, бо він тоді діє як кава;
– літнім людям, які потерпають від безсоння;
– тим, у кого хвора печінка;
– гіпертонікам, алергікам, астматикам;
– дітям до трьох років, гіперактивним малюкам, а також схильним до діатезу.

ПРО ЩО СВІДЧИТЬ НАПИС НА ЕТИКЕТЦІ Е322?
Емульгатор Е322 – це лецитин, речовина, яка відповідає за правильну й однорідну консистенцію шоколаду. Лецитин входить до групи фосфоліпідів, що містяться в оліях, звідки його здобувають. Лецитин синтезується в організмі людини. Дослідження підтвердили, що він не провокує жодних негативних змін.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook