Здоров'я та краса Народна медицина

Хочете щасливо дожити до глибокої старості? Вино і кава прийдуть на поміч

Такі закони природи: люди одного біологічного віку можуть виглядати зовсім по-різному. Один чомусь проживає 90 років, а другий ледве дотягує і до 60. У чому ж полягають секрети довголіття? У цьому ми сьогодні постараємося розібратися.

Дослідження тривало 16 років, та інформація про користь вина і кави — це ще не всі хороші новини.

Ми так само, як і ви, ставимося з певною часткою скептицизму до наукових відкриттів, які повідомляють нам про те, що ми хочемо почути. Це повинно працювати не так. Наприклад, яйця вбивають вас, смачна цибуля фрі — найгірша їжа на планеті, смажене м’ясо на кості підвищить кров’яний тиск. До цього ми вже давно звикли.

Так що з радісним хвилюванням прочитали про дослідження, присвячене тим речам, які допомагають нам дожити до 90 років. Результати були представлені на щорічній конференції Американської асоціації сприяння розвитку науки 2019 дослідниками Клаудією Кавас і Марією Коррада з Інституту порушень пам’яті та неврологічних розладів Каліфорнійського університету Ірвіна.

Мета і результат експерименту

Метою цієї роботи стало визначення чинників, що дозволяє людям доживати щонайменше до 90 років. Тобто дослідників цікавило питання того, яка саме їжа, діяльність і спосіб життя сприяють настільки високій тривалості життя.

Учасники експерименту кожні 6 місяців протягом дослідження зустрічалися з науковцями, які проводили з ними фізичні і когнітивні тести, а також здійснювали збір інформації про організацію їх харчування і способу життя.

І ось це дослідження показало, що вживання вина (а також інших алкогольних напоїв) і кави в помірних кількостях збільшує тривалість життя. Головний ключ, як і в багатьох інших речах в житті — це помірність.

Чесно кажучи, може бути абсолютно байдуже, з якої причини учені прийшли до такого висновку. Просто насолодіться цим фактом.

Будь-яка людина, що любить вино та/або каву, скаже вам, що вживання цих напоїв робить її щасливішою. І дослідження все більше підтверджує факт того, що щастя приводить до успіху, а не навпаки. Таким чином, з результатів цього дослідження можна зробити висновок, що кава і вино не тільки збільшують тривалість життя, але і роблять людину щасливою і більш успішнішою.

Вино і кава — це ще не всі секрети довголіття

Вино і кава — це, звичайно, несподівано і чудово. Але дослідниками були виявлені та більш очевидні секрети людського довголіття, хоча і тут без деякої частки дивного і приємного теж не обійшлося.

Почнемо з більш очевидного, стало відомо, що заняття фізичними вправами щодня протягом 15-45 хвилин, знижує ризик ранньої смерті на 11%.

А ось наступний фактор можна назвати несподіваним. Дослідження також встановило, що у людини, яка хоче зберегти ясність розуму в старості, обов’язково повинно бути якесь хобі. Більше того, люди, які мають захоплення і приділяють йому, принаймні, дві години в день, доживають до 90 років на 21% частіше інших. Тобто хобі, з точки зору тривалості життя, фактично у два рази корисніше занять спортом.

Отже, коротко зробимо найважливіші висновки: пити вино, каву і витрачати більше часу на свої хобі — ось секрет довголіття.

Надмірне вживання алкоголю шкодить вашому здоров’ю! Перед застосуванням будь-яких засобів народної медицини проконсультуйтеся з лікарем!

Джерело

Дата публікації: 04.05.2019 img Поділитися