Пшеничні зерна містять безліч корисних речовин. Але вони є лише в самому зерні. А після того, як зерно піддається обробці, найцінніша частина йде у відходи. До складу хліба доходять тільки крохмаль і калорії. Від усіх корисних вітамінів і мінералів залишається максимум 30%, та й це число сильно знижується через два тижні після обробки зерна. Тому апетитні білі булки, хліб і батони насичують організм тільки зайвими калоріями.
• Якщо ви дуже любите білий пшеничний хліб, то хоча б вибирайте такі сорти, які містять зерна гречки, вівса, проса, насіння соняшника і льону та різноманітні добавки, або сорти хліба з борошна грубого помелу.
• Житній хліб (сірий) сприяє швидкому виведенню із організму канцерогенів та інших шкідливих речовин обміну. У порівнянні з білим хлібом він містить набагато менше калорій, тому корисніший.
• Запам’ятайте: скоринка корисніша за м’якуш.
• Не можна поєднувати білий хліб із жирними продуктами, наприклад з маслом. Для когось улюблене сало, а також жирні сорти риби, бульйони, масло найкраще поєднувати з чорним хлібом. А от м’ясо і картоплю краще взагалі їсти без хліба. Але з будь-яким хлібом можна їсти овочі.
• Хліб із цвіллю дуже шкідливий. Якщо на поверхні з’явилося хоч трохи цвілі, просто відрізати цю частину хліба недостатньо – потрібно викидати всю хлібину. Адже цвіль – такий грибок, що поширює свої спори по всій буханці. Ці спори можуть спровокувати розвиток захворювань крові й органів дихання.
• Підсохлий хліб кращий, ніж свіжий, тому що він краще засвоюється організмом. Свіжий – можна підсушити в тостері, але краще їсти дводенний хліб. Свіжий хліб (особливо пшеничний) часто викликає бродіння. Через свою глевкуватість такий хліб може сильно засмічувати шлунково-кишковий тракт.
• Також погано, коли хліб не «цвіте», або зовсім не черствіє, це свідчить про наявність стабілізаторів та консервантів.