капці

Грибок, деформація стопи, травма: як вибрати і носити домашні капці?

Як домашні капці можуть нашкодити здоров'ю? З яких матеріалів капці краще обрати, як часто прати і замінювати на нові? Якими мають бути капці для гостей?

Повернувшись додому, усі хочуть розслабитися, відпочити і відчути затишок. Тому перше, що робимо, переступивши поріг дому, – взуваємо улюблені капці. І навіть не задумуємося про те, яка небезпека в них може критися. Тому сьогодні поговоримо про те, як вибрати безпечні для здоров’я капці.

На ринку представлений дуже широкий асортимент домашніх капців:

  • із різних матеріалів: гумові, шкіряні, хутряні, текстильні;
  • з підборами та без;
  • закриті і відкриті;
  • з елементами декору та непомітні класичні;
  • у вигляді лап тварин, мультяшних героїв;
  • як бальні туфлі або тапочки-балетки.

Як вибрати безпечні для здоров’я капці?

Аби ваші ніжки почувалися у капцях максимально комфортно, потрібно дотримуватися рекомендацій гігієністів та ортопедів. Інакше є ризик “заробити” грибок стоп і нігтів, травмуватися або деформувати стопу.

  1. Обирайте капці з натуральних тканин. У них ноги будуть “дихати”. Пітливість буде мінімальна, а значить, імовірність розвитку грибку буде незначна.
  2. Чітко обирайте капці за розміром та повнотою, інакше вони будуть незручні. Тому перед покупкою їх бажано поміряти.
  3. Придбайте кілька пар капців для різних сезонів. На холодну пору року найкраще підійдуть тапочки з махри, вовни або овчини, на теплу пору року чудовим варіантом стануть відкриті трикотажні, льняні або капці з бавовни.
  4. Абсолютно пласка підошва шкідлива для стоп. Те саме можна сказати про високі підбори (залиште їх для вихідних туфель). Щоб стопа займала правильне, комфортне положення, обирайте капці з підйомом приблизно 2 см.
  5. Щоб нога менше пітніла, віддайте перевагу фасону капців із відкритим носком. Тим більше що таке взуття виглядає дуже елегантно.
  6. Не користуйтеся капцями зі слизькими підошвами. Прикро отримати травму, послизнувшись на власній кухні. Віддайте перевагу капцям із шершавими, гнучкими підошвами.
  7. При наявності проблем з опорно-руховою системою, варикозу або плоскостопості краще вибирати тапочки з ортопедичною формою підошви.
  8. Особливо ретельно обирайте капці для маленьких дітей. У малюка взуття повинно бути чітко за розміром, із жорстким задником і підйомом приблизно півсантиметра. Дитячі капці повинні фіксуватися на ніжці за допомогою застібки.

Як правильно доглядати за капцями?

Правильний догляд  за домашніми капцями збереже їх зовнішній вигляд на тривалий час. При цьому потрібно не забувати про гігієнічні правила догляду за домашнім взуттям:

  • у кожного члена сім’ї повинна бути своя пара капців і у кожного – хоча б одна на зміну;
  • краще не носити одні капці більше чотирьох місяців;
  • постаратися не допускати частого намокання взуття: якщо взуття намокло від води або поту, слід негайно його висушіть;
  • не забувайте про гігієну: прати або знезаражувати капці рекомендовано один раз на тиждень;
  • ті типи капців, які важко випрати, потрібно знезаражувати, поклавши всередину на ніч поролонову губку, змочену оцтом, покладіть у пакет і щільно зав’яжіть краї;
  • запасіться декількома парами домашнього взуття різних розмірів для гостей: вони повинні особливо легко пратися.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook