Батьківщина гортензії – Далекий Схід, Японія і Китай. У культурі вона відома з 1864 року. Рослина має велике яскраво-зелене листя, опушені знизу. Головною прикрасою є великі, до 25 см завдовжки, пірамідальної форми суцвіття. Цвітіння триває з липня до глибокої осені. Висохлі суцвіття зберігаються на кущі протягом всієї зими. Завдяки таким якостям, як морозостійкість, стійкість до шкідників і хвороб, швидкий ріст, велика тривалість життя і декоративність, вирощування цієї рослини можливе на всій території нашої країни. Гортензія чудово виглядає як одна, так і в групових посадках, в тому числі спільно з іншими видами декоративних чагарників. Густа крона з великою кількістю суцвіть прикрасить будь-який сад.
Розмноження і посадка
Рослину найчастіше розмножують живцями і відводками. При насіннєвому способі розмноження вона цвіте тільки на 4 рік. Гортензія добре росте і розвивається на злегка кислих, вологих, родючих ґрунтах, проникних для повітря. Віддає перевагу сонячному місцю, але може жити і в півтіні, тільки місце має бути захищене від холодних північних вітрів.
Перед посадкою викопують ями розміром 40х40 см. У них насипають грунтову суміш, що складається з садової землі, перегною і комплексного мінерального добрива. Коренева шийка саджанця при посадці повинна бути на рівні ґрунту. Посадивши рослину, ґрунт навколо нього треба трохи ущільнити і добре полити. Після цього пристовбурні кола слід замульчувати торфом, тирсою або сухим листям. Це сприяє збереженню вологи в грунті і перешкоджає росту бур’янів. Для того щоб покращити кущіння, саджанець треба обрізати. Навколо молодих кущів грунт весь час слід підтримувати рихлим і вільним від бур’янів. Глибина її обробки залежить від віку рослин і становить від 3 до 7 см.
Догляд за рослиною
Гортензія любить родючий грунт, тому дуже добре відгукується на підживлення. Навесні на початку росту застосовують комплексне мінеральне добриво, під час утворення бутонів – азотне, а в кінці літа – фосфорне. Органічні добрива використовують один раз на 3 роки. Ця рослина любить воду, тому в посушливе літо обов’язковий полив 2 рази на тиждень. Грунт навколо рослин необхідно рихлити і своєчасно прополювати.
Для пишного цвітіння рослини щороку треба обрізати і формувати. Осенью все суцвіття видаляють. Навесні до початку росту вирізують ослаблені пагони. Залишають не більше 12 найбільш сильних гілок. Завдяки такій обрізці, цвітіння з року в рік буде пишнішим, так як кількість суцвіть збільшиться.
Завдяки тому, що гортензія добре витримує суворі зимові умови і цвіте в кінці літа і восени, коли інших квітучих рослин стає все менше і менше, вона заслуговує широкого розповсюдження на садових ділянках любителів квітів.