розсада помідорів

Хитрощі вирощування помідорів, які ви могли не знати

Навіть якщо ви багато років поспіль вирощуєте помідори, цих хитрощів догляду за розсадою та висаджування на грядки ви можете і не знати. А варто"

Деякі хитрощі досвідчених господарів допомагають краще вкорінюватися розсаді помідорів, захистити від хвороб та отримати більший врожай.

Як доглядати за помідорами

  1. При посадці розсади помідорів в кожну лунку покласти жменю сухарів з житнього хліба (перемелених) і трохи деревного попелу: помідори будуть великі, врожайні.
  2. За 2-3 дні до висаджування в ґрунт розсади помідорів у розсади зріжте нижні 2-3 листочки: так рослини швидше вкореняться і матимуть менший стрес, адже втрачатимуть менше вологи.
  3. Перші приблизно два тижні після висаджування в ґрунт помідори бажано не поливати – при цьому коренева система буде розвиватися в ґрунт і рослини будуть менше страждати від пересаджування.
  4. Після пікіровки не можна відразу ставити розсаду на сонячне місце, а дати їй постояти в тіні добу.​
  5. Оптимальний час для видалення пасинків у помідорів, коли вони доростуть до 5 см.
  6. Для кращого утворення плодів помідори при цвітінні обприскувати борною кислотою – 5 г на 10 літрів води.
  7. Щоб тичинки на квітах помідора не пересихали в спеку, поставте поруч ємність з водою.
  8. Для відлякування білокрилки від помідорів корисно між кущами висадити красолю сорту Аляска.
  9. Прискорити дозрівання помідорів можна, якщо обприскати їх слабким розчином йоду (30 крапель спиртового розчину на 10 л води). Помідори червоніють за два дні.

Що шкодить розсаді помідорів

Найчастіше ріст розсади помідорів призупиняють або й можуть зовсім загубити такі проблеми:

  • коріння погано обліплене землею, навколо нього залишилися порожнини – після висаджування потрібно втрамбувати і полити;
  • якщо жовтіє листя, причиною може бути хлороз через брак заліза – забрати рослини зі світла, обприскати залізовмісним добривом;
  • розсада не розвивається, коли їй бракує поживних речовин – потрібно внести добрива;
  • розсада помідорів любить вологу, але від застою води, особливо якщо дренажні отвори маленькі або засмітилися, може чахнути, рослини стають мляві, в’януть – потрібно тимчасово обмежити полив;
  • листя розсади також може почати в’яну від тепла з батарей або від холоду з вікна – потрібно переставити на інше місце.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook