5 дешевих, але ефективних народних засобів від колорадського жука на картоплі

Багато господарів переконані, що травити колорадських жуків треба тільки спеціальними хімічними засобами. Але якщо картоплю вирощуєте не на продаж, а для себе, все-таки краще обійтися без "хімії". Тим паче є досить дієві натуральні засоби, які мають високу ефективність!

Щоб ефективно боротися із колорадськими жуками, найкраще по черзі або в комплексі використовувати різні засоби, щоб шкідники не встигли виробити до них імунітет. Використання народних засобів є цілком виправдане, адже вони мають високу ефективність. При цьому у бульбах не накопичуються шкідливі речовини і їсти їх абсолютно безпечно.

Найелементарніший спосіб боротьби із колорадськими жуками, але однак дуже дієвий, – це збирати їх. Якщо картопля росте неподалік і ви маєте вільний час для збирання жуків та личинок – цього може бути цілком достатньо для захисту від шкідників. Найкраще збирати колорадів у відро з мильним розчином, щоб вони не розлетілися. Жуків і личинок між рядами картоплі чавити не можна – вони можуть вижити. Оглядайте не тільки верхівки кущів, а й нижнє листя.

Якщо ж ви не маєте можливості регулярно збирати жуків, рослини краще обробити спеціальними засобами. Ми підібрали 5 найдієвіших, але натуральних.

  1. Гірчиця відлякує колорадських жуків, а найбільше її не люблять личинки. Її можна застосовувати як самостійно, так і в комплексі з іншими засобами. Обприскувати картоплю можна такою сумішшю: 10 л води, 100 г сухої гірчиці, 100 мл оцту (9%). Можна додати трохи господарського мила. А наступного року у міжряддя картоплі посійте гірчицю. Коли вона зацвіте, скосіть і розкладіть між кущами картоплі. Тоді не буде не тільки колорадів, а й дротяників!
  2. Цибуля і часник – ефективно відлякують жуків, допоки їх небагато. Причому можна застосовувати не тільки цибулини, а й зелень і лушпиння. Ефективний так розчин: 200 г цибулиння, 200 г часнику залити 2 л води і 2 год кип’ятити на малому вогні. Потім процідити і долити води, щоб разом стало 10 л розчину, і додати 30 г господарського мила. Також можна зробити настій цибулиння: трилітрову банку на третину наповнити цибулинням, залити доверху гарячою водою і настояти 2 дні в темному місці. Потім процідити, розвести водою (1:2) і додати ложку рідкого мила.
  3. Ялівець дуже добре відлякує жуків. Можна просто розкласти гілочки ялівцю між рядами картоплі, а при посадці класти прямо в лунки. Додатково можна обробити кущі таким настоєм: залити кілька гілок ялівцю 10 л води, настояти ніч. Також цим настоєм можна обприскати помідори і баклажани.
  4. Чистотіл. Отруйний сік цієї рослини знищує личинок і дорослих колорадських жуків. Можна просто розкладати зрізані рослини у міжряддя або приготувати відвар для обприскування. Наповнити щільно відро чистотілом, залити водою, прокип’ятити 15 хв, охолодити і процідити. Для обприскування 500 мл відвару розводити у відрі води. У чистому відварі можна замочувати бульби перед посадкою – це їх додатково захистить від шкідників.
  5. Полин ефективно бореться із різними шкідниками. Для приготування настою для обприскування картоплі потрібно 1 скл. листя полину і 1 скл. попелу покласти у відро, залити гарячою водою і настояти кілька годин. Потім додати 30 г господарського мила і обприскувати кущі картоплі у безвітряну суху погоду.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook