Домашня мексиканська суміш

Заморожування овочів на зиму є не таким простим заняттям, як може здатися на перший погляд. Адже неправильно заморожені продукти втрачають весь свій вітамінний склад.

Заморожування овочів на зиму є не таким простим заняттям, як може здатися на перший погляд. Адже неправильно заморожені продукти втрачають весь свій вітамінний склад.

Є овочі, які потрібно попередньо пробланшувати. Але є й такі, що в цьому не мають потреби.

Морква: відрізаємо бадилля, вимиваємо й очищаємо, ріжемо на кубики, занурюємо моркву в киплячу воду й залишаємо кип’ятити на 2–5 хв. Викладаємо моркву на друшляк, споліскуємо холодною водою, а потім сушимо паперовими рушниками.

Кабачок вимити й ретельно висушити паперовим рушником. Якщо в кабачку вже почало утворюватися насіння, то необхідно видалити внутрішню частину. Нарізати кабачок кубиками. Бланшуємо близько 2 хвилин, використовуючи друшляк.

Болгарський перець і перець чилі: найкрасивіші перчинки потрібно вимити, очистити від насіння й плодоніжок. Промити. Висушити. Можна нарізати їх на 4 частини соломкою. Не бланшуємо, оскільки вони можуть втратити свої смакові якості.

Капуста броколі дуже ніжна. Досить розділити на суцвіття, промити й обсушити.

Зелений горошок і кукурудза. Свіжий горошок і кукурудзу спочатку вилущіть. Потім опустіть в киплячу воду й варіть протягом 3–6 хвилин. Відкиньте на друшляк і відразу промийте холодною проточною водою.

Цвітну капусту потрібно розібрати на суцвіття і бланшувати у підсоленій воді 3-4 хв. Аналогічно поступають зі спаржевою квасолею.

З перерахованих продуктів можна зробити дуже популярні заморожені овочеві суміші (їх ще часто називають «мексиканськими»), які потім зручно використовувати для приготування рагу, супів, омлетів, запіканок і т.д. Кожен із овочів, який входить у суміш, також можна заморожувати нарізно й використовувати як окремий інгредієнт під час приготування страв.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook