перфекціонізм

Дев’ять звичок перфекціоністів

Перфекціонізм - це більше, ніж прагнення до ідеальності. Перфекціоністи мають деякі оригінальні і нетипові звички.

Перфекціонізм – досить популярна “лайка” в наш час. Найчастіше так називають людей, які прагнуть робити все структурно та ідеально, доводити до досконалості навіть ті речі, які, здавалося б, того не варті.

Перфекціонізм – це більше, ніж прагнення до ідеальності

Але насправді всередині перфекціонізму може бути набагато більше, ніж просто прагнення до ідеальності. Психологиня Олеся Полякова описала дев’ять звичок, які властиві людям-перфекціоністам.

  1. Прокрастинація: я все відкладаю, не можу почати, ще трохи і от-от почну.
  2. Постійні повторні перевірки – робота виконана, але переперевіряється ще довго і старанно, тому що є думка: “А раптом помилка?..”
  3. Занадто старанна робота: я працюватиму на межі можливостей, до переможного.
  4. Надмірні навантаження: не оцінювати пріоритети завдань, намагатися кожне завдання виконати ідеально, навіть якщо якісь із них не мають сильного впливу на кінцевий результат.
  5. Уникнення зворотного зв’язку: страх отримувати зворотний зв’язок та зацикленість на одному негативному відгуку про роботу на тлі тисячі позитивних.
  6. Пошук схвалення: бажання отримати підтвердження правильності рішення, щоб уникнути невизначеності та занепокоєння.
  7. Проблеми з ухваленням рішень: складно вибрати, оскільки є ризик зробити помилку, а помилка для перфекціоністів  – це жахіття.
  8. Перестраховування та уникнення ризику: дії з потенційним ризиком чи невизначеністю оцінюються, як небажані та найчастіше не реалізуються, навіть якщо хочеться.
  9. Повне уникнення чогось: страх може призвести до уникання усього невідомого та нового (знайомства, пропозиції щодо роботи тощо).

Багато в чому, безумовно, здається, що ці звички дуже важливі і потрібні, оскільки вони можуть призвести до певного бажаного результату.

Однак у них є й інший бік: надмірна критика, постійна втома, відсутність нових досвідів та іншого, що часто може відривати нас від бажаного життя.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook