На веломандрівку до зубрів, а може, на сучасний курорт чи на прощу в Жидичин? Обирайте заняття до душі – і гайда в «Цуманську пущу». Ось десять причин, чому тут варто побувати.
- Природні комплекси – це і старі дубові діброви, і болота, і чорновільшанники, і заплави річок. Цуманська пуща простягається приблизно на 70 кілометрів із заходу на схід та на 40 – із півдня на північ. Тут ростуть одні з найстаріших дерев Волині – три дуби-велетні віком до 800 років.
- Національний парк розташований неподалік Луцька та Рівного. Тому зручно буде провести вихідні, мандруючи екостежками пішки, на велосипеді чи авто.
- Рідкісні звірі, серед яких на особливу увагу заслуговують зубри. А окрім них, ще 20 видів тварин, занесених до Червоної книги України. Зустрітися зі стадом оленів чи косуль – звичне явище в національному парку.
- Унікальні рослини. У травні-червні тут квітне 10 видів орхідей. Загалом у пущі є понад 30 червонокнижних рослин. Наприклад, кальдезія білозоролиста близько 40 років вважалася зниклою в Європі, а вчені знайшли її саме в пущі. Перед вами розгорнуться килими чорничників, брусничників, болота з журавлиною у лісах.
- Курортний відпочинок: санаторій «Пролісок» серед соснового лісу на узбережжі водосховища на річці Путилівка, мінеральні джерела, лікувальноторфові грязі.
- Історико-культурні пам’ятки: монастир у Жидичині, селище Олика, резиденція князів Радзивілів. Це і замок XVI століття, який називають «волинським Версалем», костел-колегіум та чимало іншого.
- Воєнні події. Брусиловський прорив 1916 року значною частиною проходив саме територією «Цуманської пущі», про що свідчать залишки фортифікацій та траншей. У Другу світову і аж до 1950-х років тут базувалися підрозділи УПА.
Радимо також прочитати:
- Неймовірна Україна: 5 красивих каньйонів, які варто відвідати восени
- Поїхати-побачити: 5 місць козацької слави, які має відвідати кожен українець
Авторка – Ольга ХОЛОДНА
Post Views: 34