Відпочинок Сім'я

Неймовірна Україна: 5 красивих каньйонів, які варто відвідати осінню

Щоб насолодитися красою природи, зовсім не треба далеко їхати. Україна тішить не лише добрими людьми, але й мальовничими місцями, в числі яких п’ять особливих каньйонів. Пропонуєм відвідати.

Південнобузький каньйон

ТОП-5 каньонів України, від яких захоплює дух - фото 3

Одне з кращих місць для сплаву. Місцеположення – ділянка річки Південний Буг, від околиці міста Первомайськ до села Олександрівка (Миколаївська область, 320 км від Києва).

Дністровський каньйон

ТОП-5 каньонів України, від яких захоплює дух - фото 1

Найбільший каньйон в Україні. Тут річка постійно петляє, тому перед туристами щогодини відкривається інший краєвид. Сплав по річці можна поєднати з оглядом пам’яток на берегах (наприклад, Червоноградський замок і Джуринський водоспад). Звичний маршрут для сплаву – від с. Лука до с. Устечко.

Смотрицький каньйон

ТОП-5 каньонів України, від яких захоплює дух - фото 4

Місцеположення – місто Кам’янець-Подільський. Найкрасивіша його ділянка розмістилася між містом і славнозвісною фортецею. Глибина сягає 50 метрів. Довжина усієї ущелини – близько дев’яти кілометрів. Водний туризм тут не розвинений, так як береги річки досить захаращені, зате стіни каньйону дуже люблять скелелази.

Буцький каньйон

ТОП-5 каньонів України, від яких захоплює дух - фото 2

Розмістився на Черкащині. Річка Гірський Тікач. Ущелина має глибину до 30 метрів і довжину – 2,5 кілометри. Найкрасивіша частина знахоиться трохи нижче від водоспаду Вир. Щоб сюди дістатися, треба доїхати тарсою Київ-Одеса до міста Жашків, потім через Охматів – до потрібного мосту. Цей каньйон відомий як серед любителів сплавів, так і серед прихильників наметового таборування.

Тетерівський каньйон

ТОП-5 каньонів України, від яких захоплює дух - фото 5

Знаходиться під Житомиром. Ширина цього каньйону змінюється, у верхів’ях – від 20 метрів, знизу – до 90 метрів. Вільні від води частини каньйону користуються популярністю у скелелазів. Сплав у самому каньйоні не складний, але на іншій ділянці річки Тетерів часто зустрічаються пороги, які змушують новачків добраче нервувати.

Дата публікації: 15.10.2020 img Поділитися