Десять нових способів посадки картоплі

Щороку садите картоплю і щороку одна і та ж нудна робота? А чи не хочете спробувати новий метод посадки? Наприклад, такий, що не потребує прополювання та обгортання.

Спосіб 1: Класичний метод

Найпростіший спосіб посадки картоплі – це спосіб, яким користувалися ще наші діди. Вирощування рядами з відступом між кущами 25-35 см і міжряддям 60-70 см на глибину від 4 см (на глинистих ґрунтах) до 10 см (на легких) 10 см на легких ґрунтах. Садити таким способом картоплю зручно в  парі – один копає лунку, інший кидає в неї картоплю. Це досить простий метод, який потребує прополювання, підгортання і боротьби з колорадським жуком.

Спосіб 2: Посадка картоплі в гребені

Цей спосіб дещо складніший, оскільки перед посадкою картоплі необхідно не просто намітити рядки, а заздалегідь зробити гребені висотою близько 15 см і шириною міжрядь, як і в попередньому випадку, 70 см. Саме в ці гребені, з кроком в 25-35 см (чим більше пізній сорт, тим ширший крок), і висаджують бульби на глибину близько 10 см.

Цей метод підходить для важких, схильних до ущільнення ґрунтів та місць з близьким розташуванням ґрунтових вод. А також у разі, якщо обробляють картоплю за допомогою техніки. У цього методу є істотний недолік – гребені швидко висихають, тому посдка потребує регулярного поливу.

Спосіб 3: Траншейний метод

Йдеться про посадку картоплі в заздалегідь підготовлені траншеї глибиною в півтори лопати. Схема посадки класична: 70Х25-30Х10 см. На дно траншеї укладають органіку – листя, бадилля, бур’яни, засохлі квіти, попіл. Потім невеликий шар землі (1-2 см), а на неї картоплю, зверху 5 см ґрунту. Цей метод підходить для легких піщаних ґрунтів (непридатний для важких) і малих ділянок.

Спосіб 4: Посадка під солому

Цим способом досить просто садити картоплю, адже не треба нічого копати. Картоплю треба тільки розкласти на поверхні ґрунту на відстані 25-35 см і накрити товстим шаром соломи. Збирати картоплю, яка виросла, можна поступово, відгортаючи солому.  Картопля виходить велика і чиста. Але іноді в соломі можуть заводитися миші, а бульби уражає дротяник.

Спосіб 5: Посадка в мішки, відра тощо

Навіть якщо у вас немає можливості зробити грядки, картоплю все одно можна вирощувати, наприклад, у мішках, відрах або інших контейнерах. Картоплю можна просто висадити в наявну тару, заглибивши на 10 см і пізніше підсипати землю, як при підгортанні. Можна садити також у дірки, зроблені у стінках контейнера, а також садити у кілька ярусів. Цей метод не підходить для тих, кому потрібно виростити великий урожай. Він радше для експерименту чи вирощування картоплі на балконі.

Спосіб 6: Посадка в короби

Цей метод підходить тим, хто любить акуратні грядки і готовий попрацювати. Найскладніше – сформувати короби (шириною 60-80 см і висотою 30 см), далі догляд значно спрощується, оскільки картоплю не треба підгортати. На дно коробів викладають шар органіки, який прикривають шаром землі. Картоплю висаджують на глибину 10 см в два ряди, в шаховому порядку, з відступом 30 см. Далі грядки прополюють, поливають і в міру росту картоплі, а замість підгортання досипають землю. Бульби при такому методі посадки ростуть більшими.

Спосіб 7: Посадка під чорне агроволокно

Ділянку треба спершу перекопати, удобрити, вирівняти, застелити нетканим матеріалом, в якому на відстані 30 – 35 см зробити хрестоподібні надрізи паралельними рядами або в шаховому порядку. У розрізах зробити поглиблення, глибиною 10 см, в них висадити бульби. При такій методиці картоплю не треба прополювати і підгортати, тільки поливають. Крім того, урожай з таких грядок виходить більш раннім.

Спосіб 8: Посадка в курган

Посадка в курган передбачає поступове формування пагорбів, при вирощуванні картоплі в круглих грядках. Бульби при такому способі висаджують по колу, діаметр якого становить близько 2 м. Відступ між кущами залишають стандартний 25 – 30 см для ранніх сортів і 30 – 35 см для пізніх. Глибина загортання картоплин – 10 см. У міру росту рослин їх підгортають, формуючи курган. У центр цього кола поливають.

Спосіб 9: Посадка за китайським методом

Китайська методика передбачає посадку в траншеї або ями розміром 50 на 70 см. На дно цих ям укладають гній, шаром близько 5 см, потім шар землі, картоплини, і зверху суміш із землі і компосту, або землі, компосту і суперфосфату, або кісткове борошно. І все це засипають 10 см землі.

Після того, як картоплиння досягне 15 см, в яму досипають новий шар землі, залишаючи над її поверхнею лише 5 см стебел. При подальшому зростанні бадилля і досягненні їй 20 см, все повторюють. І ще раз, поки над посадковою ямкою не утворюється горбок. У період вегетації картопляні грядки підгодовують калійною сіллю або пташиним послідом, щоб збільшити урожай. Картопля не потребує прополювання, підгортання, частого поливу і боротьби з колорадським жуком. Але метод трудомісткий і заснований на використанні великої кількості добрив.

Спосіб 10: посадка по Мітлайдеру

Метод Мітлайдера заснований на формуванні довгих вузьких грядок, шириною 45 см, з широкими, від 70 до 100 см, міжряддями. При такій посадці по краях грядок формують бортики висотою близько 10 см. Картоплини на грядці висаджують на глибину 10 – 15 см в шаховому порядку, з відступом 30 см. У кожну лунку при посадці додають 1 столову ложку біогумусу.

Далі, у міру зростання картопляних кущів, їх мульчують будь-яким доступним органічним матеріалом – соломою, сухою травою, компостом… У міру стоншування мульчі, її знову накладають до висоти 5 – 10 см.

Обов’язково проводять підживлення, чергуючи дві суміші добрив. Перша повинна складатися з 5 кг доломітового борошна і 40 г борної кислоти. Її необхідно вносити з розрахунку 100 г на погонний метр. Друга – 5 г борної кислоти, 500 г сірчанокислого магнію, 600 г амофосу, 1,4 кг нітрату амонію, 1,1 кг сірчанокислого калію. Цю суміш розподіляють з розрахунку 50 г на погонний метр. Вперше підживлюють при перекопуванні ґрунту, потім при досягненні картоплинням висоти 15 см, і перед розпусканням бутонів, розсипаючи суміш по центру грядки. При цьому маються на увазі щоденні поливи, щоб добриво повністю могло засвоїтися рослинами. При цьому не треба прополювати, підгортати і розпушувати ґрунт.

За матеріалами

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook