собака

Десять “не можна” для власників собак

Якщо у вас є собака або ви тільки плануєте завести чотирилапого друга, неодмінно дізнайтеся, що не можна з ним робити. Деякі заборони вас здивують, але вони є цілком обґрунтованими!

Багато власників чотирилапих роблять найпоширеніші помилки, які можуть призвести до непоправних наслідків і завдати великої шкоди здоров’ю та психіці тварини. Ми розповімо про десять суворих заборон, про які має пам’ятати кожен господар собаки.

Що не можна робити власникам собак

  1. Не можна бити собаку

Перша і головна заборона — у жодному разі не можна бити тварину. Це дуже негативно позначається на здоров’ї та психіці вихованця, породжує агресію та страх. Пам’ятайте, що собака має поважати свого господаря та довіряти йому, а не боятися його.

Існує кілька основних способів гуманних покарань:

  • короткочасне ігнорування вихованця,
  • натяг і легкі ривки повідця,
  • сувора інтонація у голосі.

Неприпустима поведінка тварини сигналізує про нестачу її виховання. Собака просто не розуміє, чому так робити не можна, їй це не пояснили. Тому насамперед потрібно дати зрозуміти улюбленцю, що до чого, і де він помилився, а не карати його і тим більше не бити.

2. Не можна годувати собаку людською їжею

Травна система собак не пристосована до людської їжі. Здоров’я тварини дуже легко зіпсувати смаженими, жирними, солоними та солодкими стравами зі столу. Найчастіше господарі згодовують своєму вихованцю недоїдки, зокрема кістки, що робити зовсім заборонено. Давати псу можна лише масивні кістки, які він не зможе розгризти. Маленькі кісточки можуть застрявати в горлянці тварини, а їх уламки можуть сильно травмувати весь травний тракт.

Найголовнішим забороненим продуктом для собаки є цибуля, а вона дуже часто присутня в людській їжі. Цибуля в будь-якому вигляді викликає у тварин руйнування клітин крові та призводить до гемолітичної анемії. Також сильними токсинами для чотирилапих є часник, виноград, шоколад.

3. Не можна тримати собаку на ланцюгу або у вольєрі без прогулянок

Собака – соціальна та активна тварина. Їй потрібні постійний контакт зі своїми родичами та людиною. Регулярні прогулянки з гарною фізичною активністю, а також можливість дослідити навколишній світ за допомогою нюху собаці просто потрібні.

Якщо тримати тварину у вольєрі або на ланцюгу весь час, це спричинить важкі наслідки для здоров’я та психіки вихованця. Ув’язнені в малому просторі собаки часто страждають на хвороби кінцівок і суглобів, стають занадто агресивними або, навпаки, надто апатичними і байдужими до того, що відбувається.

4. Не можна забирати у собаки їжу

У жодному разі не можна забирати у вихованця їжу, ні з виховною метою, ні з будь-якою іншою. Можна прибирати їжу тільки в тому випадку, якщо пес відмовився її їсти. У всіх інших ситуаціях забирання їжі викличе у собаки нерозуміння, а в результаті і сильну агресію до господаря. Таку харчову агресію дуже складно скоригувати в майбутньому.

Найчастіше люди забирають їжу у тварини через міф, який говорить про те, що ватажок, тобто людина, має їсти першою. Загалом, це так, але в природі ватажок не забирає їжу у членів зграї. Є безліч способів показати вихованцю своє домінування, але не шляхом відбирання їжі. Щоб запобігти можливій харчовій агресії, особливо у порід із лідерськими нахилами, слід з раннього віку привчати цуценя спокійно ставитися до господаря, який перебуває поруч із чотирилапим під час годування.

5. Не можна кликати собаку до себе, щоб насварити чи покарати

Одна з найбільших помилок власників собак — кликати вихованця до себе після того, як він у чомусь завинив, і сварити. Це докорінно неправильна поведінка, оскільки пес сприйме це як покарання за те, що він підійшов до господаря. У майбутньому собака просто перестане підходити до вас, боячись покарання за свої дії.

Особливо складною буде ситуація, коли тварина буде на вигулі без повідця і зробить якусь витівку. Пам’ятаючи негативний досвід, вона не підійде до вас, а намагатиметься втекти. Так само відбуватиметься і вдома, однак у приміщенні у вихованця буде обмежений простір.

Якщо собака не підходить до вас і забився в кут, то в жодному разі не можна його карати. Це викличе ще більший страх та недовіру до господаря, які переростуть в агресію. Якщо пес забився в затишне місце, він уже усвідомив, що в чомусь завинив, залишилося тільки пояснити йому, що він зробив не так. І в цьому випадку користь принесе спокійне послідовне дресування, а не нервова лайка і покарання.

6. Не можна жорстоко карати собаку

Неважливо, наскільки сильно завинив вихованець, ні в якому разі не можна карати його залякуванням, побиттям, голодом, замиканням на самоті, позбавленням іграшок та повноцінних прогулянок. Все це дуже негативно вплине на психіку собаки і призведе до поганих наслідків, вихованець перестане вам довіряти і почне відчувати страх, а потім стане агресивним.

7. Не можна залишати собаку, прив’язаною біля магазину

Коли ви йдете в магазин, залишивши вихованця прив’язаним біля входу, з ним може статися все, що завгодно. Тварину можуть вдарити, налякати або просто відвести. Інші собаки, що проходять повз, можуть влаштувати бійку з вашим улюбленцем. Крім того, ваш чотирилапий може виявляти агресію до людей, що проходять повз, заходять в магазин і виходять з нього. Тому прогулянку з вихованцем краще не поєднувати з походами за покупками.

8. Не можна вигулювати собаку без повідця у громадських місцях

Цей пункт не лише про безпеку людей та їхніх вихованців. Незалежно від дружелюбності і розмірів вашого собаки, люди, що гуляють навколо, можуть злякатися, і багато хто останнім часом носить в кишенях перцеві балончики. Щоб не ризикувати зором вашого чотирилапого, краще завжди тримати його на повідці в громадських місцях. До того ж ви не можете бути впевнені, що ваш пес не виявить агресію. Навіть наймиролюбніші собаки можуть бути дуже агресивними, якщо вони налякані.

Крім того, ваш вихованець може захотіти погратися з іншими собаками, які можуть бути небезпечними; або погнатися за кішкою; та й просто щось підібрати з землі та з’їсти. У місцях, де надто багато небезпечних факторів, краще зберігати контроль над ситуацією, тому вигул без повідця треба здійснювати на безлюдних територіях, а найкраще — на спеціально обладнаних для цього майданчиках, якщо вони є. І звичайно, не варто спускати вихованця з повідця біля доріг, а також у лісі, якщо ваш пес схильний тікати.

9. Не можна міцно обіймати собаку

Попри те, що ви хочете виявити ласку та ніжність, більшість собак вкрай негативно сприймають міцні обійми на інстинктивному рівні. Природою закладений інстинкт швидкої втечі, а тісні обійми сприймаються як прояв домінування й обмеження свободи. Тому обійми можуть налякати вихованця та викликати подальшу недовіру до тактильного контакту. Міцно обіймати улюбленця можна тільки в тому разі, якщо він змалку до цього привчений і абсолютно спокійно на це реагує.

10. Не можна виховувати та підтримувати агресивність

Пам’ятайте, що агресивний собака небезпечний не тільки для навколишніх людей та тварин, але насамперед для самих господарів. Виховання охоронних, службових та бійцівських псів мають здійснювати професійні кінологи. Будь-які прояви агресії у домашнього вихованця мають коригуватися.

Собаки дуже сильно відчувають емоції людей та їхні наміри, тому добрий миролюбний вихованець у більшості випадків захищатиме свого господаря в екстреній ситуації, а значить і необхідності у вихованні агресії немає.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook