рослини

Десять безсмертних рослин для вашого підвіконня

Ці невибагливі кімнатні рослини не загинуть, навіть якщо ви про них трохи забудете або вам буде ніколи за ними доглядати.

Ритм життя не завжди дозволяє нам належним чином дбати про кімнатні рослини. То забудеш полити, то ніколи заглянути, то сил нема… Не цвіте, зів’яла, скидає листя, засохла… Хоч бери і не заводь їх зовсім! Але й без кімнатних рослин вдома не так затишно. Для зайнятих господарів є безсмертні рослини! Навіть якщо ви не дуже часто буваєте вдома, але хочете наповнити простір живою зеленню, варто надавати перевагу найменш вибагливим рослинам. Вони не загинуть, навіть якщо ви про них трохи забудете.

ТОП-10 невибагливих кімнатних рослин

аспідистра

  1. Аспідистра – вишукана рослина із великим темно-зеленим листям, яка стане родзинкою вашого інтер’єру. Попри свою красу та екзотичний вигляд, вона досить невибаглива. Вона підійде для північних вікон, адже добре росту у тіні та у глибині приміщення. Невимоглива ні до ґрунту, ні до температури, ні до вологості повітря. І поливати її можна зрідка!

алое

2. Алое зовсім невибагливе, і його можна рідко поливати. Існує багато видів та сортів алое, тому можна вибрати рослини із незвичайним декоративним листям. До прикладу, алое Блек Джем вміє змінювати колір залежно від освітленості. У тіні буде соковито-зеленим, а на сонці стане бордово-чорним.

хлорофітум

3. Хлорофітум здавна вирощують не тільки у квартирах, а й в офісах та соціальних установах. Усе через його невибагливість та стійкість. До того ж розетки хлорофітума легко вкорінюються.

еуфорбія

4. Еуфорбія біложильчаста, або молочай – проста і цікава рослина, яка водночас схожа і на пальму, і на кактус. Має симпатичні шкірясті листочки з білими прожилками, зібрані зверху, наче чубчик. А під ними м’ясистий колючий стовбур. Не любить частого поливу і надіє перевагу освітленим підвіконням, швидко розмножується, розкидаючи насіння навколо себе.

заміокулькас

5. Заміокулькас ще називають доларовим деревом. У нього соковите глянцеве листя на товстих стеблах, а під землею – бульби, які акумулюють вологу і поживні речовини. Тому доларове дерево не потребує частих поливів, високої вологості повітря та яскравого освітлення. Та й шкідники його не люблять!

толстянка красула

6. Красула або товстянка – грошове дерево, красиве і витривале. Догляд аналогічний, як і за доларовим: рідко поливати, забезпечити розсіяне освітлення. А щоб його гілки не витягувалися, верхівки варто періодично прищипувати. З цього місця виростуть дві нові гілочки, й поступово утвориться деревце.

сансевієрія

7. Сансевієрія зовсім невибаглива до освітлення, то її часто розташовують у глибині кімнати, а через стійкість до посухи вона підходить навіть лінивим господарям. Є різноманітні сорти сансевієрії від мініатюрних до гігантських.

епіпремнум

8. Епіпремнум ще називають залізобетонною ліаною, адже він зовсім непримхливий і простий у догляді. Тільки поливай, у кращому разі іноді обприскуй. А світло в кімнаті чи темно – це йому байдуже.

пеперомія

 

9. Пеперомія має красивої форми і забарвлення листя. Може бути мініатюрною або високою, ампельною або кущовою – існує дуже багато її різновидів. Правило вибору таке: чим простіше забарвлення листя, тим меншого догляду рослина потребує. Строкаті красуні більш вимогливі до освітлення, а зелені ж можуть охоче рости і в півтіні. До вологості повітря вони теж невибагливі, полив потрібен тільки коли ґрунт просохне. Єдине, чого боїться, – перезволоження ґрунту.

каланхое

10. Каланхое має товсте, соковите і дуже красиве листя. А як гарно цвіте різними кольорами! Ця рослина не вимагатиме від вас нічого, крім яскравого освітлення та нечастого поливу.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook