Сад Садиба

Як правильно обрізати й укрити виноград восени

Ви вирощуєте виноград? Тоді маєте знати, як правильно обрізати виноград восени, укрити і підготувати його до зими.

ВАЖЛИВО !!! Основна обрізка виноградної лози повинна здійснюватися восени. Після цього кущі ретельно ховаються. Обрізка дозволяє істотно зменшити розмір виноградної лози, а значить її буде набагато простіше і швидше укрити на зиму.

Коли обрізати виноград

Якщо хочете, щоб наступний рік порадував вас хорошим урожаєм смачних і солодких грон, значить до обрізки потрібно підійти з особливою ретельністю.

Передчасна обрізка, яка проводиться відразу ж після збору врожаю, не зможе забезпечити повне відведення всіх поживних речовин в нижні частини виноградної лози. Це призводить до висновку: обрізку обов’язково потрібно проводити набагато пізніше. Посеред осені, перед настанням заморозків і перед тим, як почне підмерзати ґрунт, рекомендуємо провести повторну обрізку. Як це зробити, поговоримо далі.

Детальна інструкція, як восени обрізати виноград

На цьому малюнку ви бачите, як обрізати виноград по системі Гюйо в перший, другий, третій і наступні роки.

Якщо виноградну лозу не обрізати, а дати їй розвиватися природним чином, вона буде підніматися на досить високе дерево. Якщо ви маєте справу з виноградом вперше, рекомендуємо вам скористатися системою формування кущів винограду за відомою для виноградарів системі Гюйо. Варто відзначити, що при цій система штамб не утворюється.

Обрізання лози здійснюється в два етапи:

• В осінній період, до того, як ви будете вкривати лозу.
• Навесні.

Перш за все, коли кущі ще маленькі необхідно подбати про їхню опору. Для цього біля кущів в один ряд робимо опорні стовпи, між якими протягуємо дріт.

Вже протягом першого року розвитку лоза сформує два-три потужних пагінця. Під час обрізки бажано залишити над поверхнею три-чотири бруньки. При осінній обрізці недозріла частина пагонів обрізаються, а вусики і пасинки ретельно готуються до зими, приховуванням.

На наступний рік навесні знову робимо обрізку, залишаючи 2 сильні пагінці. Це означає, що на пагінці повинно бути три-чотири бруньки.

Восени знову слабкі пагони і не дозріли частини, а також вуса і пасинки обрізаються.

На третій рік навесні можна виявити товсті лози, які дещо товщі кулькової ручки. Тоді можна вже залишати довші сучки. На кожному сучку необхідно обрізати нижній пагін на сучок заміщення, а верхній – на плодову стрілку. Всі пагони, які знаходяться над плодовою стрілкою необхідно вирізати повністю.

Переходимо до укриття лози

Хороший виноградар знає, що на зиму лозу потрібно гарненько вкрити. В іншому випадку, на її розвитку можуть позначитися сильні морози. Найбільш простим і найпопулярнішим методом укриття є засипка рослини грунтом. Також можна сформувати так звану повітряну подушку. Для цього можна використовувати дошки, толь і землю.

Під час осіннього укриття кущів винограду, їх пов’язують в пучки і укладають в підготовлені заздалегідь траншеї. Також рекомендуємо навколо кущів зробити мульчу з перегною і листя дерев. Укладені кущі лози можна накрити дерев’яними ящиками, поверх яких покласти толь, руберойд або звичайну плівку. Не слід також забувати про те, що кущі повинні «дихати», для цього передбачаються отвори для вентиляції.

Таке укриття надійно збереже ваші виноградні кущі від заморозків, при цьому так звані оченята на лозі також будуть захищені від випрівання. Якщо зима видалася морозною і безсніжною, рослини можна додатково утеплити за допомогою рослинних залишків.

Не забуваємо захищати кущі від нещадних гризунів! Для цього робимо спеціальні приманки з отрутою.

Джерело

Дата публікації: 15.10.2021 img Поділитися