Сім кімнатних рослин, які можна виростити з одного листка

Існує безліч кімнатних рослин, які можна виростити з одного листка. Якщо у ваших друзів та знайомих вони є, то ви легко зможете поповнити свою колекцію, не витрачаючи грошей. 

Існує безліч кімнатних рослин, які можна виростити з одного листка. Якщо у ваших друзів та знайомих вони є, то ви легко зможете поповнити свою колекцію, не витрачаючи грошей. 

Які рослини можна виростити з одного листа

бегонія

1. Бегонія

Бегонію дуже просто розмножити за допомогою всього одного листочка. Для цього вам потрібно дотриматися такого порядку дій:

  1. Виберіть здоровий та великий листок бегонії без пошкоджень чи хвороб.
  2. Відріжте листок біля основи рослини, залишивши невеликий шматочок листової пластини на стеблі.
  3. Залишіть листок на кілька годин, щоб надрізи висохли.
  4. Підготуйте ґрунт для посадки бегонії. Використовуйте легку та поживну суміш із перегнійної землі, торфу та піску.
  5. Занурте основу листка в ґрунт на глибину 1-2 см.
  6. Зволожте ґрунт і закрийте контейнер плівкою або склом. Найкраще поставити контейнер у світле місце, але без прямого сонячного світла.

Доглядайте за рослиною, регулярно перевіряйте рівень вологості ґрунту і підживлюйте добривами для бегонії. Дайте рослині час на укорінення та зростання, після чого можна пересадити її в окремий горщик або скласти композицію з іншими рослинами.

сенполія

2. Сенполія (фіалка)

Розмноження листком сенполії – чудовий спосіб заощадити гроші та сили. Ці рослини досить часто потребують регулярного омолодження для подальшого інтенсивного росту та цвітіння.

  • Щоб виростити кімнатну фіалку з листка, необхідно дотримуватися таких інструкцій:
  • Виберіть здоровий та великий листок фіалки. Він має бути свіжим і без пошкоджень.
  • Помістіть його у воду на кілька годин.
  • Підготуйте горщик для посадки. Він повинен мати дренажні отвори та бути досить глибоким.
  • Засипте в горщик ґрунт. Листя помістіть на поверхню ґрунту, вставивши його вертикально, або проростіть коріння заздалегідь у воді.
  • Полийте рослину з розпилювача або лійкою.
  • Поставте горщик у світле місце, але не на пряме сонце, щоб листок отримав достатньо світла та тепла. Через 2-3 тижні у вас з’являться молоді пагони. Обережно відокремте пагони від листка та перемістіть їх в окремі горщики.
  • Доглядайте за новими рослинами, як і за звичайними фіалками: підживлюйте, правильно поливайте і контролюйте режим освітлення і температури. У результаті ви виростите прекрасну фіалку з лише одного листка.

Часто сваритеся з чоловіком? Вирощуйте фіалки!

сансевієрія

3. Сансевієрія

Ця рослина славиться своєю невибагливістю, посухостійкістю та великою різноманітністю кімнатних форм. Але до її переваг, крім перерахованих якостей, входить і легке розмноження. Для отримання рослини з листка зробіть таке:

  1. Виберіть здоровий листок сансевієрії.
  2. Обережно відріжте його від рослини за допомогою чистого та гострого інструменту (наприклад, ножиць).
  3. Залишіть листок підсохнути на кілька годин або можна проростити коріння, помістивши його у воду.
  4. При висадженні листка, переконайтеся, що він глибоко закладений у ґрунт.
  5. Візьміть відповідний контейнер, на дно якого покладіть дренажний шар. Після цього контейнер заповніть підготовленою сумішшю ґрунту, що складається з піску, перегнійної землі та великого перліту в рівних пропорціях.

Поливайте рослину раз на тиждень так, щоб ґрунт був вологим, але не надто мокрим. Після дотримання всіх умов у вас вийде здорова молода рослина.

сукуленти

4. Різноманітні сукуленти

Усі сукуленти чудово розмножуються за допомогою листка. Таким чином можна отримати молоді рослини:

  • Ехеверії
  • Хрестовника
  • Хавортії
  • Алое
  • Пахіфітума
  • Літопса
  • Гастерія і т.д.

Маленькі і дуже милі: красиві ідеї композицій із сукулентів

При цьому методика розмноження у всіх цих рослин приблизно однакова. Підшукуючи листок, зупиніть свій вибір на міцному та здоровому, без гнилі та пошкоджень. Потім відокремте його від материнської рослини, використовуючи гострий та продезінфікований інструмент. При неакуратному відділенні листка його тканини можуть пошкодитися, що згодом позначиться на укоріненні.

Подальші утворення коренів найкраще відбувається у тепличних умовах, тобто за умов підвищеної вологості. Якщо для цих цілей ви накриваєте листок пакетом або плівкою, то щонайменше раз на день слід провітрювати парник, інакше з’явиться цвіль.

Субстрат для укорінення підбирається в залежності від виду, можна самостійно зробити потрібну суміш, так і придбати в магазині готовий субстрат для кактусів. Можна обійтися без нього, вкорінюючи листочки у воді. Найкраще використовувати кип’ячену або фільтровану воду, також добре позначається додавання до неї деревного вугілля.

монстера

5. Монстера

Якщо раптом вам дістався листок монстери, варто спробувати виростити з нього рослину. Цей спосіб розмноження аж ніяк не є основним, але якщо раптом вам ненароком дістався листок цієї рослини, то спробувати все ж таки варто.

Для цього листок поміщають у банку з водою (підійде звичайна трилітрова ємність), до якої можна додати стимулятор коренеутворення. Далі воду регулярно оновлюють доти, доки з’явиться коріння. Потім рослину висаджують у ґрунт.

фікус

6. Фікус каучуконосний

Для листового розмноження підходять тільки крупнолисткові види фікусів – у дрібнолисткових не вистачить запасу поживних речовин у листковій пластині.

У каучуконосного фікуса листок варто брати разом з частиною міжвузля і висаджувати безпосередньо відразу в ґрунт. Потім для листка створюють тепличні умови з підвищеною вологістю і стежать, щоб температура не опускалася нижче 20 градусів. Позитивний ефект матиме і застосування стимуляторів коренеутворення.

каланхое

7. Каланхое

Каланхое не потребує живильного ґрунту або добрив. Загалом, рекомендації щодо його вирощування з листа схожі на рекомендації для всіх сукулентів:

Виберіть здоровий, дорослий листок каланхое і відріжте його біля основи. Переконайтеся, що листок не пошкоджений та не має захворювань чи інфекцій.

Трохи підсушіть зріз.

Підготуйте ґрунтову суміш, що складається з рівної кількості перліту, торфу та піску. Каланхое не потребує поживного ґрунту або добрив, тому простий ґрунт буде достатнім. Покладіть листок у суміш і створіть для нього тепличні умови.

Однак, якщо у вас є каланхое Дегремона, то з одного листка ви отримаєте не одну, а цілу сім’ю рослин. Справа в тому, що у цього виду нові рослини утворюються прямо по краях листової пластини материнської рослини, що надає йому зовсім інопланетного вигляду.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook