Що посадити під деревами, щоб земля не пустувала

Кажуть, під деревами нічого садити не можна. Не вірте! Цю ділянку також можна раціонально використати: з користю і для краси. Нехай жоден клаптик не пустує даремно!

Дорослі дерева – це розвинені крона і кореневище, які забирають багато площі. А для господаря головне – раціонально використати кожен клаптик землі. У такому разі пристовбурні кола можна засіяти травою, засадити квітами або використовувати як овочеві грядки.

ГАЗОН під деревами – найпростіший варіант. Він покращує властивості ґрунту і якість плодів, попереджує пересихання, захищає коріння від пошкоджень. А ще ви отримаєте чудове місце для відпочинку! Під деревом можна посіяти польовицю, білу конюшину, кострицю (вівсяницю), райграс польовий, тонконіг лучний.

КВІТИ. Під горіхом можна посадити папороть, конвалії, хости, мелісу, нарциси. Під яблунею – крокуси, мускарі, маргаритки, нарциси, незабудки, дзвіночки, медунку, братики, примули, бальзаміни, чорнобривці, настурції, лілейники і барвінок. Можна посадити черемшу – і навесні матимете вітамінний салат. Під грушею – маргаритки, примули, карпатський дзвіночок, флокс Шилохвіст, чорнобривці. Під сливою – примули, цибулинні багаторічники, чистотіл. Красивий під будь-яким деревом барвінок. До речі, чистотіл досвідчені садівники рекомендують висаджувати під кожне плодове дерево – як захист від попелиці і мурах.

ГОРОД. Багато господарів сіє під деревами зелень. Дехто садить огірки, кабачки і гарбузи. Якщо ділянка невелика – це раціональне рішення. Але є кілька моментів, які треба враховувати. Боротьба зі шкідниками і хворобами плодових дерев може вимагати застосування хімічних препаратів (наприклад, фунгіцидів), а під деревом росте городина. Доведеться вибирати, які плоди важливіші: з дерева, чи з грядки. Не варто садити культури, які мають глибоку кореневу систему – вони можуть нашкодити дереву, адже конкуруватимуть за вологу і поживні речовини.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook