щасливе життя

Десять “багів” мозку, які заважають щасливому життю

Мозок – дивовижний орган, який завжди активно працює на нашу користь. Але іноді, навпаки, він створює перешкоди на шляху до щасливого життя.

Мозок – дивовижний орган, який завжди активно працює на нашу користь. Але іноді, навпаки, він створює перешкоди на шляху до щасливого життя. Варто розпізнавати “баги” та навчитися перехитрити свій мозок.

“Баги” мозку, які заважають нам бути щасливими

  • Негативне мислення.

Мозок приділяє більше уваги негативним спогадам, що виснажує життєві сили. Річ у тім, що він постійно оцінює потенційну небезпеку навіть там, де її немає. Він завжди напоготові.

Усе буде добре: як навчитися позитивно мислити і змінити життя на краще

  • Когнітивний дисонанс.

Ми відчуваємо дискомфорт, коли наші переконання та дії суперечать одна одній. Наш мозок може спотворювати чи ігнорувати інформацію, щоб уникнути цього дискомфорту. А потім дивуємося, знявши рожеві окуляри, чому так вийшло!? Або навпаки боїмося надмірно простих явищ.

  • Страх змін.

Мозок надає перевагу звичним речам та обставинам і опирається змінам, навіть якщо це нам шкодить. Це сильно заважає росту у всіх сферах життя. Причому з віком це лише посилюється.

  • Прокрастинація.

Мозок воліє уникати безпосередньої активності та стресу, що іноді може бути джерелом прокрастинації. Йому простіше виконувати програми на автоматі, тому так складно впроваджувати корисні звички та позбуватися шкідливих. Ввімкнений режим енергозбереження.

Щодня перечитуйте ці слова – і ваше життя зміниться!

  • Завищення своїх здібностей.

Мозок може намагатися переконати нас, що ми кращі, ніж є насправді, що може перешкоджати розумному саморозвитку та сприяти розчаруванню. Хоча хто він такий, щоб вирішувати хто кращий, а хто гірший? Занижувати здібності він теж професійно вміє.

  • Підтвердження своїх упереджень.

Ми схильні шукати та звертати увагу на інформацію, яка підтверджує наші переконання, ігноруючи альтернативні погляди. Тут все логічно: фокус уваги ж вузький і націлюється саме на те, що підтверджує. Цей баг буває корисним, якщо фокус на позитивних переконаннях.

  • Групове мислення.

Прагнення погоджуватися з думкою групи може призвести до посилення упереджень та неусвідомлених припущень.

  • Ухвалення рішень “на емоціях”.

Ми іноді надто покладаємось на свої емоції, які не завжди є надійними джерелами інформації. А от якщо прислухатися до себе в рівному настрої, то % виваженості рішення зросте в рази.

  • Неусвідомлені стереотипи.

Мозок може автоматично застосовувати стереотипи до певних груп людей, що може впливати на нашу поведінку та стосунки з іншими без адекватної основи.

  • Очікування результатів, що ґрунтується на попередніх дослідах.

Мозок може сформувати припущення про майбутнє, ґрунтуючись на минулих успішних чи неуспішних спробах, що можb17.ru/article/top_10_brain_bugs/е звужувати нашу думку. І дуже заважає діяти, бо опускає мотивацію на дно.

Усвідомлюючи ці “баги” мозку, ми можемо навчитися долати їх, завдяки інсайтам, практиці усвідомленості та саморозвитку. Отже, рухатимемося вперед на шляху до щасливого та гармонійного життя!

Авторка – психологиня Людмила Хорошавіна

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook