Де поставити в домі ікони і як правильно їх розмістити

Дізнайтеся більше, які ікони мають бути в кожному домі, де і як правильно їх розміщувати, у якому порядку, а де заборонено ставити ікони.

Де можна розміщувати ікони

Традиційно ікони розміщують на східній частині дому біля вікон. У цьому місці українці розміщують образи століттями, тому питання куди ставити ікони раніше ніколи не виникало.

Будинок вважається продовженням храму, тому ікони можна вішати в кожній кімнаті, крім ванної.

  • Не варто боятися розміщувати образи в спальні. Любов між подружжям не є гріхом.
  • Найкраще місце для ікон в спальні над ліжком, але ні в якому разі не в ногах.
  • На кухні ікону слід розмістити, щоб молитися перед їжею.
  • На вході в будинок можна повісити ікону Покров Пресвятої Богородиці або просто хрест.
  • Обов’язковою вважається ікона над ліжечком дитини в будинку. Це може бути ікона ангела охоронця.

Де не можна зберігати ікони

Точних інструкцій, де розміщувати ікони, не існує. Але є деякі заборони. Не можна розміщувати ікони у ванних кімнатах, поряд з телевізорами, комп’ютерами та іншими технічними засобами. Вони будуть відвертати увагу від молитви. Не ставлять ікони поряд з косметичними засобами, книгами, статуетками, іграшками, календарями, фотографіями, картинами, навіть якщо вони релігійного характеру.

Як організувати іконостас

Розміщувати іконостас потрібно в східному кутку квартири чи будинку. Зберігати ікони найкраще на поличці на одному рівні з очима чи трішки вище. Зазвичай на ікони кладуть вишитий рушник, а поряд ставлять свічку або лампадку.

У кожному будинку повинна знаходитися ікона Спасителя і Божої Матері. Найпоширенішим образом Спасителя часто виступає Господь Вседержитель. Головною відмінністю такої ікони є зображення Всевишнього з піднятою рукою що благословляє і закритою або відкритою книгою. Часто це буває ікона Спаса Нерукотворного.

Розміщуючи ікони, слід пам’ятати про те, що вони повинні розташовуватися в ієрархічному порядку. Ікону Господа ставлять праворуч від людини, яка молиться, а Богородиці – зліва. Розташовувати їх слід осмислено, не допускається вішати ікони вище за Спасителя або Богородицю, вище може перебувати тільки Свята Трійця.

Під ними чи збоку розміщують інші ікони: Миколая Чудотворця, Пантелеймона – цілителя та інших святих, які вам до душі. Ще нижче ставлять ікони святих, чиї імена мають члени родини.

Але організовувати дуже великий іконостас з багатьма іконами не варто. Головне призначення цього місця, щоб тут було бажання щиро та від душі молитися.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook