Бегонії забагато не буває. Розмножуємо квіти пікіруванням і живцюванням.

Бегонію пікірують, тобто пересаджують, відбираючи міцні здорові рослини з добре розвиненою кореневою системою.

Бегонію пікірують, тобто пересаджують, відбираючи міцні здорові рослини з добре розвиненою кореневою системою. Робити це просто необхідно: рослині, щоб рости та розвиватися, потрібно доволі багато ґрунту й повітря. Перед пікіруванням сіянці обережно підкопують, намагаючись якомога менше пошкодити їхню кореневу систему. Ґрунтову суміш добре зволожують, роблять ямку й опускають в неї сіянець. Стежте, щоб корінець не загортався догори. Пересаджені сіянці поливають теплою водою – щоб вони швидше укорінилися. Класичний склад ґрунтової суміші для бегоній: глинисто-дернова земля, листовий перегній, торф і великий річковий пісок у співвідношенні 2:1:1:1. Зручно використовувати готові земельні суміші, підготовані спеціально для бегонії.

ПІКІРУВАННЯ 

1. Коли сіянці бегонії підростуть, викопайте їх лопаткою.

2. Перемістіть росток із земляною грудкою в горщик. Ущільніть пальцями землю довкола ростка.

3. В горщик можна посадити один або декілька ростків бегонії. Двічі-тричі на тиждень здобрюйте пересаджений сіянець спеціальним кореневим підживленням для бегоній (можна придбати у квіткових крамничках).

ЖИВЦЮВАННЯ

1. Виберіть добре розвинений, здоровий, не молодий і не старий листок і зріжте його.

2. Протріть ніж ваткою, змоченою спиртом чи горілкою – для дезінфекції. Перегорніть листок і виріжте з нього трикутник у такий спосіб, щоб надріз ішов уздовж жилки, ледь відступаючи від неї.

3.У вас має вийти трикутник-черешок.

4.З одного листка можна вирізати декілька черешків.

5.Для вкорінення шматочків листка використовуйте мікропарничок (плошка, накрита поліетиленовою торбиною, чи пластикова коробка з-під торта), наповнений вологим субстратом зі сфагнуму чи керамзиту або піску в рівних частинах. Якщо ви використовуєте коробку з-під торта, зробіть в кришці декілька отворів для вентиляції, нагрівши на вогні цвяшка чи канцелярську скріпку.

6.Трикутники-черешки помістіть похило в парничок, злегка заглибивши верхівку в субстрат. Після цього поставте парничок у тепле світле місце (в жодному випадку не на сонці) і підтримуйте в ньому постійну вологість.

До речі, перед використанням парничок потрібно добре вимити і протерти спиртом, а компоненти субстрату пропарити.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook