Сім'я Тема дня

Хто має право на зарплату під час карантину? Консультують юристи

Багато роботодавців розглядають можливість дистанційної роботи під час карантину. Це не врегульовано законодавством, працівники і роботодавці самостійно визначають правила такої роботи…

  • Чи може працівник не виходити на роботу, але одержувати зарплату під час карантину? Згідно з ст.113 КЗпПУ, час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).
  • Який розмір зарплати на цей період?За час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров’я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, за ним зберігається середній заробіток.
  • А якщо колективний договір? У колективному договорі може бути визначено і більший рівень оплати часу простою.
  • Доплати/надбавки під час простою? Нарахування доплат і надбавок, передбачені колективним договором, не здійснюються, оскільки працівники під час простою не виконують встановлену їм норму праці. ⠀
  • Що з податками? Податки з нарахованої зарплати під час простою роботодавцю потрібно сплатити. Тобто під час нарахування зарплати за час простою необхідно нарахувати та утримати ПДФО, військовий збір та ЄСВ. Оплата простою не з вини працівника не є постійною виплатою, тому не підлягає індексації.
  • Хто не отримає зарплату? Українці, які «самоізолюються», можуть не отримати виплати від Фонду соцстрахування без явних симптомів ГРВІ або коронавірусу Covid-19. Це вважається звичайним прогулом. Відповідно до ст.113 КЗпПУ, час простою з вини працівника не оплачується. Згідно п.4 ч.1 ст.40 КЗпПУ, трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом лише у випадку прогулу (в т.ч. відсутності на роботі більше 3-х годин протягом робочого дня) без поважних причин!
Дата публікації: 18.03.2020 img Поділитися