Чистий четвер

Чистий Четвер – початок найсуворішої частини посту

Суть Чистого Четверга - показати, наскільки ви готові бути терпимим, щирим, співчувати людям, які вас оточують. Існують певні традиції, пов'язані із Чистим Четвергом.

Чистий Четвер припадає на останні дні Великого посту і знаменує собою початок підготовки до світлого свята Пасхи Христової. У народі багато хто чекає, коли настане Чистий четвер, щоб очистити свій будинок від усього поганого, а себе від гріхів. Також вже багато років поспіль люди з покоління в покоління передають прикмети на Чистий Четвер.

Історія Чистого Четверга сягає своїм корінням в раннє християнство. У четвер, зібравши своїх учнів, Ісус омив їм ноги, щоб показати, яким безмежним має бути смирення справжнього християнина. Тому суть Чистого Четверга – показати, наскільки ви готові бути терпимим, щирим, співчувати людям, які вас оточують.

Чистий Четвер – це початок найсуворішої частини посту, який триває аж до настання Великодня. Піст передбачає значні обмеження в їжі, повне утримання від куріння і вживання алкоголю.

Що роблять у Чистий Четвер

Важливо пам’ятати, що в Чистий Четвер розпочинаються кулінарні приготування до Великодня, тому в цей день вже починають пекти паску та фарбувати яйця в різні кольори.

У цей день обов’язково відвідати храм, щоб причаститися і посповідатися у своїх гріхах.

На світанку Чистого Четверга потрібно скупатися в проточній воді (озері або річці) або сходити в лазню. Вважається, що вода в цей день володієте потужними магічними властивостями, допомагає зміцнити дух і очистити душу.

Також це день капітального прибирання будинку і прання. Ні в п’ятницю, ні в суботу ніякими господарськими справами вже буде займатися не можна, інакше «пил і бруд можуть потрапити в очі Ісуса».

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook