Чистий четвер

Чистий Четвер – початок найсуворішої частини посту

У четвер, зібравши своїх учнів, Ісус омив їм ноги, щоб показати, яким безмежним має бути смирення справжнього християнина. Тому суть Чистого четверга - перевірити себе, наскільки ви готові бути терпимим, щирим, співчувати людям, які вас оточують.

Чистий четвер припадає на останні дні Великого посту і знаменує собою початок підготовки до світлого свята Пасхи Христової. У народі багато хто чекає, коли настане Чистий четвер, щоб очистити свій будинок від усього поганого, а себе від гріхів. Також вже багато років поспіль люди з покоління в покоління передають прикмети на Чистий четвер.

Важливо пам’ятати, що в Чистий четвер розпочинаються кулінарні приготування до Великодня, тому в цей день вже починають пекти паски та фарбувати яйця в різні кольори. У цей день обов’язково відвідати храм, щоб причаститися і посповідатися в своїх гріхах. На світанку Чистого Четверга потрібно скупатися або вмитися проточною водою. Вважається, що вода в цей день зміцнити дух і тіло.

Історія Чистого Четверга сягає своїм корінням в раннє християнство. У четвер, зібравши своїх учнів, Ісус омив їм ноги, щоб показати, яким безмежним має бути смирення справжнього християнина. Тому суть Чистого четверга – показати, наскільки ви готові бути терпимим, щирим, співчувати людям, які вас оточують.

Чистий Четвер – це початок найсуворішої частини посту, який триває аж до настання Великодня. Піст передбачає значні обмеження в їжі, повне утримання від куріння і вживання алкоголю.

Також цього дня має бути прибрана оселя та підготований святковий одяг. Ні в п’ятницю, ні в суботу ніякими господарськими справами вже буде займатися не можна, інакше «пил і бруд можуть потрапити в очі Ісуса». Крім прибирання, треба подбати і про великодній стіл: випекти паски, зробити сирну паску, пофарбувати яйця.

Радимо також прочитати: Чистий четвер: як привабити красу, добробут і доброго чоловіка

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook