Хурма містить вітаміни А, С і Р, кальцій, магній, фосфор, залізо, йод та інші мікроелементи.
Кому корисно їсти хурму
- Цей фрукт буде корисним для людей, які маю захворювання щитоподібної залози, що супроводжуються низьким рівнем йоду в організмі.
- Завдяки високому вмісту пектину хурму корисно їсти людям із розладами травлення, захворюваннями шлунка, печінки і нирок.
- Хурма зміцнює очний м’яз і серцево-судинну систему, а також заспокоює нервову систему.
- Завдяки високому вмісту заліза її корисно їсти людям із низьким гемоглобіном.
- Хурма знижує ймовірність появи ракових клітин.
- Вживати хурму рекомендовано вагітним.
Вам не варто їсти хурму, якщо…
З обережністю вживати хурму потрібно людям із цукровим діабетом, із надлишком йоду в організмі. Якщо хурми з’їсти забагато, можливий розлад травлення. Хурму не варто давати дітям до трьох років та людям, які мають складні захворювання кишківника, виразку шлунку та у післяопераційний період. Також вона може викликати алергічну реакцію.
Як “правильно” їсти хурму
Упродовж дня не варто їсти більше 2 плодів хурми. І в жодному разі їх не можна запивати водою або молоком, щоб не спровокувати діарею.
Зробити терпку хурму солодкою можна, заморозивши плоди. Після розморожування вона буде дуже ніжною. А їсти таку хурму потрібно одразу.
Є дієвий спосіб, як зробити терпку хурму солодкою без заморожування. До речі, так само можна допомогти дозріти твердим ківі та авокадо. І навіть недозрілим помідорам! Потрібно хурму скласти у темний пакет і покласти туди ж яблука. Щільно зав’язати краї і зашити при кімнатній температурі на днів три-п’ять. На один кілограм хурми потрібно приблизно три яблучка.
Річ у тому, що яблука виділяють речовину, яка пришвидшує дозрівання інших плодів. Через кілька днів смак хурми вас просто здивує – вона буде м’якою і солодкою. І на вигляд вона буде красивою, не те що після розморожування.