хвойні рослини біля дому

Чим, коли і як підживити хвойні рослини восени

Восени хвойні рослини потребують внесення добрив. Це допомагає підготуватися до зими, підвищує морозостійкість та імунітет, зміцнює кореневу систему. 

Коли вносити добрива під хвойні рослини

Осінні добрива засвоюються поступово, тому їх потрібно вносити своєчасно, дотримуючись термінів. Універсальної дати, коли потрібно вносити добрива, нема. Усе залежить від регіону та погодних умов.

Підживлювати хвойні рослини потрібно приблизно за місяць до приходу морозів. У цей час у рослинах поступово сповільнюються обмінні процеси, тому якщо внести навіть якісні добрива, але пізніше, вони не будуть засвоєні.

З огляду на це осіннє підживлення хвойних рослин оптимально робити у вересні, а в південних регіонах можна пізніше – у жовтні і навіть на початку листопада.

Пізніше можна вносити добрива пролонгованої дії. Вони допоможуть раніше прокинутися рослинам навесні, але не встигнуть допомогти підготуватися до зими.

Які хвойні рослини потребують осіннього підживлення

Вважається, що дорослі ялини та сосни, яким більше восьми років, можна восени не підживлювати. Ці рослини мають добре розвинену кореневу систему і здатні самі забезпечити себе поживними речовинами.

Молоді сосни, ялини та інші хвойні рослини потрібно удобрювати щороку восени. Також щорічного осіннього підживлення, незалежно від віку, потребують усі хвойні карликових порід.

Чим підживлювати хвойники восени

Органічні добрива

Восени (і навіть навесні!) під хвойні рослини потрібно вносити добрива, які містять мінімальну кількість азоту. Тому у жодному разі їх не можна підживлювати органікою, наприклад, гноєм, перегноєм тощо. Від цього хвойні рослини можуть навіть загинути!

Восени може внести під хвойні такі органічні добрива, як старий компост, торф, дуже старий перегній (якому не менше як 4 роки). Це працюватиме радше як захист кореневої системи від морозів, аніж добриво.

Мінеральні добрива

Для осіннього підживлення хвойних рослин та інших багаторічників ідеально підійдуть мінеральні добрива із високим вмістом фосфору та калію. Такі добрива зміцнюють кореневу систему, стимулюють визрівання річного приросту і накопичення корисних речовин.

Під хвойні рослини восени можна внести:

  • суперфосфат,
  • сульфат калію,
  • монофосфат калію,
  • калімагнезію.

Також можна використати комплексні мінеральні добрива, призначені спеціально для підживлення хвойних рослин. Це особливо важливо для молодих рослин, які взимку особливо чутливі до морозного снігу, морозу та льодяного вітру.

Як правильно вносити осінні добрива

  1. Підготувати ділянку і рослину до зими. Прибрати сміття, прополоти, обрізати рослини.
  2. Внести добриво на поверхню ґрунту, відступивши від стовбура 30-50-150 см (залежно від розміру рослини).
  3. Перекопати верхній шар ґрунту із добривом, не пошкоджуючи кореневу систему (не глибше, ніж на 8-10 см). Можна вносити добрива у неглибокі лунки, викопані навколо рослини з різних боків.
  4. Якщо погода суха, рослини слід полити.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook